RoyalSlider Integration (7.x-1.0-beta6) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Title
pt: Título

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Central

en: Default
pt: Padrão

en: Move
pt: Mover

en: Dimensions
pt: Dimensões

en: User Interface
pt: Interface de usuário

en: General
pt: Geral

en: Loop
pt: Laço

en: Navigation
pt: Navegação

en: Change
pt: Mudar

en: Delay
pt: Atraso

en: Caption
pt: Legenda

en: Fade
pt: Desvanecer

en: Orientation
pt: Orientação

en: Tabs
pt: Abas

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Thumbnails
pt: Miniaturas

en: Skin
pt: Tema

en: Important
pt: Importante

en: HTML Content
pt: Conteúdo HTML

en: Not installed.
pt: Não Instalado.

en: Transition speed
pt: Velocidade da transição

en: Image styles
pt: Estilos de imagens

en: Transition type
pt: Tipo de transição

en: Video URL
pt: URL do vídeo

en: Transitions
pt: Transições

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Thumbnail image style
pt: Estilo da miniatura

en: Normal image style
pt: Estilo da imagem normal

en: Breakpoint
pt: Ponto de interrupção

en: The slides of the carousel
pt: Os slides do Carrossel

en: Allowed extensions: gif png jpg jpeg
pt: Extensões permitidas: gif png jpg jpeg
