Janrain Engage (formerly RPX) (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (47 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Основная часть

en: Save configuration
ru: Сохранить настройки

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Действия

en: Subject
ru: Тема

en: Cancel
ru: Отменить

en: Description
ru: Описание

en: view
ru: просмотр

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки сохранены.

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Field
ru: Поле

en: The configuration options have been reset to their default values.
ru: Настройки сброшены к значениям по умолчанию.

en: Path
ru: Путь

en: User
ru: Пользователь

en: Node types
ru: Типы материалов

en: Only site administrators can create new user accounts.
ru: Только администраторы могут создавать учетные записи пользователей.

en: API Key
ru: Ключ API

en: share
ru: поделиться

en: Account type
ru: Тип учётной записи

en: Create new account
ru: Создать новую учетную запись

en: Thank you for confirming your email address.
ru: Спасибо за подтверждение Вашего email адреса.

en: Save field
ru: Сохранить

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
ru: Все изменения будут потеряны. Это действие не может быть отменено.

en: Add field
ru: Новое поле

en: Error saving user account.
ru: Ошибка сохранения учетной записи.

en: About
ru: Информация

en: The field has been updated.
ru: Поле обновлено.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ru: Благодарим за желание создать учетную запись на нашем сайте. Ваша заявка сейчас отправлена на утверждение администратору сайта.<br />Спустя некоторое время приветственное сообщение с дальнейшими инструкциями будет выслано вам на e-mail.

en: Uses
ru: Использование

en: Registration successful. You are now logged in.
ru: Регистрация успешна. Вы уже вошли на сайт.

en: New user: %name (%email).
ru: Новый пользователь: %name (почта — %email).

en: Field Mapping
ru: Связи Поля

en: Fieldset
ru: Группа полей

en: The specified title is already in use.
ru: Указанный заголовок уже используется.

en: The field has been created.
ru: Поле добавлено.

en: Edit field
ru: Редактирование поля

en: Delete field
ru: Удаление поля

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
ru: Другой пользователь (%other_user) уже вошел на сайт с этого комьютера, однако Вы пытаетесь использовать одноразовую ссылку для пользователя %resetting_user. Пожалуйста <a href="!logout">выйдите</a> и попробуйте использовать ссылку вновь.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
ru: Одноразовая ссылка входа, которую Вы использовали, недействительна.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
ru: Доступные переменные: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
