Janrain Engage (formerly RPX) (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Текст

en: Save configuration
uk: Зберегти налаштування

en: Reset to defaults
uk: Скинути до базового

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Вилучити

en: Operations
uk: Дії

en: Subject
uk: Тема

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Description
uk: Опис

en: view
uk: вид

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: The configuration options have been saved.
uk: Налаштування запам'ятовано.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Ім'я

en: edit
uk: редагувати

en: Field
uk: Поле

en: The configuration options have been reset to their default values.
uk: Налаштування повернуто до їх стандартних (default) значень.

en: Path
uk: Шлях

en: User
uk: Користувач

en: Node types
uk: Типи документів

en: Only site administrators can create new user accounts.
uk: Лише адміністратори сайту можуть створювати нові реєстрації користувачів.

en: share
uk: спільні файли

en: Account type
uk: Тип облікового запису

en: Create new account
uk: Зареєструватися

en: Thank you for confirming your email address.
uk: Спасибі за підтвердження Вашого email адреси.

en: Save field
uk: Зберегти поле

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
uk: Всі персоналізовані дані будуть втрачені. Ця дія незворотня, її не можна скасувати.

en: Add field
uk: Додати поле

en: Error saving user account.
uk: ПОмилка збереження профіля користувача.

en: About
uk: Про

en: The field has been updated.
uk: Поле оновлено.

en: Comment:
uk: Коментар:

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
uk: Дякуємо за бажання створити обліковий запис на нашім сайті. Ваша заявка зараз відправлена на утвердження адміністраторові сайту<br /> Згодом, привітальне повідомлення з подальшими інструкціями буде вислано на вашу електронну адресу.

en: Uses
uk: Використання

en: Registration successful. You are now logged in.
uk: Реєстрація успішна. Ви можете ввійти.

en: New user: %name (%email).
uk: Новий користувач: %name %email.

en: Account ID
uk: Ідентифікатор рахунку

en: Fieldset
uk: Набір полів

en: The specified title is already in use.
uk: Вказана назва вже використовується.

en: The field has been created.
uk: Поле створено.

en: Edit field
uk: Змінити поле

en: Delete field
uk: Видалити поле

en: The one-time login link you clicked is invalid.
uk: Одноразове посилання для входу, на яке ви натиснули, є недійсне.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
uk: Доступні змінні: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
