Janrain Engage (formerly RPX) (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (64 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Reset to defaults
da: Gendan standardindstillinger

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: view
da: vis

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: The configuration options have been reset to their default values.
da: Indstillingernes standardværdier er blevet gendannet.

en: Path
da: Sti

en: User
da: Bruger

en: Only site administrators can create new user accounts.
da: Kun administratorer kan oprette nye brugerkonti.

en: Comment
da: Kommentar

en: Fields
da: Felter

en: API Key
da: API-nøgle

en: Link text
da: Linktekst

en: Provider
da: Udbyder

en: Arguments
da: Parametre

en: share
da: del

en: Teasers
da: Smagsprøver

en: Account type
da: Kontotype

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Create new account
da: Opret konto

en: Select
da: Vælg

en: Save field
da: Gem felt

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
da: Alle tilpasninger vil gå tabt. Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Manage fields
da: Håndtér felter

en: Error saving user account.
da: Fejl ved opdatering af brugerkonto.

en: Add new field
da: Tilføj felt

en: About
da: Om

en: Links area
da: Linkområde

en: Icon size
da: Ikonstørrelse

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: The field has been updated.
da: Felt opdateret.

en: Comment:
da: Kommentar:

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
da: Tak for din ansøgning om en konto. Din konto afventer godkendelse af en administrator.<br />I mellemtiden er din adgangskode og yderligere instruktioner blevet sendt til din e-mail-adresse.

en: Uses
da: Bruger

en: Registration successful. You are now logged in.
da: Registrering lykkedes. Du er nu logget ind.

en: New user: %name (%email).
da: Ny bruger: %name (%email).

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
da: Dette felts mærkat som vises til slutbrugeren hvis udseendet kræver det.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
da: <p>Du skal tilføje yderligere felter til denne visning før dette felt kan bruges. Disse felter kan markeres som <em>Ekskludér fra visning</em> hvis du ønsker det. Bemærk at på grund af renderingsrækkefølgen kan du ikke bruge felter som kommer efter dette felt. Hvis du har behov for et felt som ikke vises her, skal du ændre rækkefølgen af dine felter.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
da: <p>De følgende erstatningsmøsntre er tilgængelige for denne visning. Brug mønstret til venstre for at vise værdien til højre. Bemærk at på grund af renderingsrækkefølgen kan du ikke bruge felter som kommer efter dette felt. Hvis du har behov for et felt som ikke vises her, skal du ændre rækkefølgen af dine felter.</p>

en: Fieldset
da: Feltgruppe

en: The specified title is already in use.
da: Den angivne titel er i brug.

en: The field has been created.
da: Felt oprettet.

en: Edit field
da: Redigér felt

en: Delete field
da: Slet felt

en: @argument title
da: @argument titel

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
da: En anden bruger (%other_user) er allerede logget på dette site på denne computer. Du har prøvet at bruge et éngangslogin for brugeren %resetting_user. <a href="!logout">Log ud</a> og prøv at bruge linket igen.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
da: Engangs-login-linket, som du klikke på, er ugyldigt.

en: Share your comment:
da: Del din kommentar:

en: Delete field.
da: Slet felt.
