Janrain Engage (formerly RPX) (7.x-2.0) - en to nn translation catalogue (33 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: Reset to defaults
nn: Sette tilbake til standard

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Subject
nn: Emne

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: view
nn: vis

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Weight
nn: Vekt

en: The configuration options have been saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Link
nn: Lenke

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Path
nn: Sti

en: User
nn: Brukar

en: Comment
nn: Kommentar

en: Fields
nn: Felt

en: Arguments
nn: Argument

en: Create new account
nn: Lag ny konto

en: Error saving user account.
nn: Feil oppstod ved lagring av brukarkonto

en: Add new field
nn: Legg til eit nytt felt

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
nn: Takk for søknaden om ein brukarkonto. Før du kan ta den i bruk, må kontoen din først godkjennast av nettstadens administrator.<br />I mellomtida kan du lese velkomstmeldinga med ytterlegare informasjon, som er sendt til di epostaddresse.

en: Registration successful. You are now logged in.
nn: Registreringa var vellykka. Du er no innlogga.

en: New user: %name (%email).
nn: Ny brukar: %name (%email).

en: The field has been created.
nn: Feltet har vorte oppretta.
