Janrain Engage (formerly RPX) (7.x-2.1-beta1) - en to fi translation catalogue (62 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Reset to defaults
fi: Palauta oletukset

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Subject
fi: Aihe

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: view
fi: näkymä

en: Reset
fi: Palauta

en: Weight
fi: Paino

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Link
fi: Linkki

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: The configuration options have been reset to their default values.
fi: Asetukset on palautettu oletusarvoihinsa.

en: Path
fi: Polku

en: User
fi: Käyttäjä

en: Only site administrators can create new user accounts.
fi: Vain ylläpitäjät voivat luoda uusia käyttäjätilejä.

en: Comment
fi: Kommentti

en: Fields
fi: Kentät

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Create new account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: Content title
fi: Sisällön otsikko

en: Select
fi: Valitse

en: Save field
fi: Tallenna kenttä

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
fi: Kaikki mukautukset menetetään. Tätä ei voi perua.

en: Manage fields
fi: Hallitse kenttiä

en: Error saving user account.
fi: Käyttäjätilin tallentaminen ei onnistunut.

en: Add new field
fi: Lisää uusi kenttä

en: About
fi: Tietoja

en: Links area
fi: Linkkialue

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: The field has been updated.
fi: Kenttä on päivitetty.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
fi: Kiitos rekisteröitymisestä. Rekisteröitymisesi odottaa parhaillaan ylläpitäjän hyväksyntää.<br />Lähetämme tällä välin sähköpostiosoitteeseesi viestin, jossa on lisäohjeita.

en: Uses
fi: Käyttää

en: Registration successful. You are now logged in.
fi: Rekisteröityminen onnistui. Olet nyt kirjautunut sisään.

en: New user: %name (%email).
fi: Uusi käyttäjä: %name (%email).

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
fi: <p>Sinun täytyy lisätä useampia kenttiä tähän näkymään, ennen kuin voit käyttää tätä kenttää. Näillä kentillä voi olla <em>Piilota tämä kenttä</em> -valinta päällä. Huomaa, että renderöintijärjestyksen takia et voi käyttää kenttiä, jotka tulevat tämän kentän jälkeen. Jos tarvitset kentän, joka ei ole listattu tässä, järjestele kentät uudelleen.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
fi: <p>Seuraavat vaihdettavat muuttujat on käytettävissä tässä näkymässä. Käytä vasemmalla esitettyä muuttujaa näyttääksesi oikealla esitetyn arvon. Huomaa, että renderöintijärjestyksen takia et voi käyttää kenttiä, jotka tulevat tämän kentän jälkeen. Jos tarvitset kentän, joka ei ole listattu tässä, järjestele kentät uudelleen.</p>

en: Fieldset
fi: Kenttäryhmä

en: The specified title is already in use.
fi: Antamasi otsikko on jo käytössä.

en: The field has been created.
fi: Kenttä on luotu.

en: Edit field
fi: Muokkaa kenttää

en: Delete field
fi: Poista kenttä

en: @argument title
fi: @argument otsikko

en: @argument input
fi: @argument syöte

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
fi: Toinen käyttäjä (%other_user) on jo kirjautuneena sisään tältä koneelta mutta yritit käyttää kertakäyttöistä kirjautumislinkkiä %resetting_user. Olkaa hyvä <a href="!logout">kirjautukaa ulos</a> ja yrittäkää käyttää linkkiä sen jälkeen uudelleen.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
fi: Käyttämääsi linkkiä ei löydy.

en: Confirm email
fi: Vahvista sähköpostiosoite

en: Add linked account
fi: Lisää linkitetty käyttäjätunnus

en: Delete field.
fi: Poista kenttä.
