Janrain Engage (formerly RPX) (7.x-2.1-beta3) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: Subject
hi: विषय

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: view
hi: देखें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Link
hi: कड़ी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: The configuration options have been reset to their default values.
hi: विन्यास विकल्प उनके डिफ़ॉल्ट मान पर रीसेट कर दिया गया है।

en: Path
hi: मार्ग

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Only site administrators can create new user accounts.
hi: नये प्रयोक्ता खाते केवल साइट-प्रबंधक ही बना सकता है।

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Medium
hi: माध्यम

en: Log in
hi: प्रवेश

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
hi: कोई भी किया गया अनुकूलन खो जाएगा । इस क्रिया को पूर्ववत/वापस  नहीं किया जा सकता।

en: Error saving user account.
hi: त्रुटि से सुरक्षित करने वाला प्रयोक्ता खाता|

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
hi: आपने एक बार इस्तेमाल करने वाली कडी से आने की कोशिश की है। यह कडी पहले से इस्तेमाल की जा चुकी है। आप कृपया नयी कडी मगवायें।

en: This login can be used only once.
hi: यह सदस्यनाम एक बार ही इस्तेमाल किया जा सकता है।

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
hi: आपने एक बार इस्तेमाल करने वाली कडी से आने की कोशिश की है। यह कडी पहले से इस्तेमाल की जा चुकी है। आप कृपया नयी कडी मगवायें।

en: The specified title is already in use.
hi: निर्दिष्ट शीर्षक पहले से ही उपयोग में है।

en: @argument title
hi: @argument शीर्षक
