Janrain Engage (formerly RPX) (7.x-2.2) - en to is translation catalogue (40 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Reset to defaults
is: Endurstilla í sjálfgefin gildi

en: delete
is: eyða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: view
is: skoða

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Link
is: Hlekkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: The configuration options have been reset to their default values.
is: Stillingarnar hafa verið endursettar í frumgildi sín.

en: Path
is: Slóð

en: User
is: Notandi

en: Only site administrators can create new user accounts.
is: Aðeins kerfisstjórar geta búið til nýja notendur.

en: Comment
is: Ummæli

en: Fields
is: Svæði

en: API Key
is: API Lykill

en: Medium
is: Miðlungs

en: Arguments
is: Rök

en: Create new account
is: Stofna nýjan aðgang

en: Save field
is: Vista svæði

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
is: Allt séraðlaganir mun tapast. Þessa aðgerð er ekki hægt að afturkalla.

en: Error saving user account.
is: Villa kom upp við að vista notanda.

en: About
is: Um

en: The field has been updated.
is: Svæðið hefur verið uppfært.

en: Registration successful. You are now logged in.
is: Skráning tókst. Þú ert nú skráð(ur) inn á vefinn.

en: New user: %name (%email).
is: Nýr notandi: %name (%email).

en: The specified title is already in use.
is: Tilgreindur titill er þegar í notkun.

en: Confirm email
is: Staðfesta netfang
