Janrain Engage (formerly RPX) (7.x-2.3) - en to sv translation catalogue (64 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Reset to defaults
sv: Återställ till standardvärden

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Subject
sv: Ämne

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: view
sv: visa

en: Reset
sv: Återställ

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Link
sv: Länk

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: The configuration options have been reset to their default values.
sv: Inställningarna har återställts till sina standardvärden.

en: Path
sv: Sökväg

en: User
sv: Användare

en: Only site administrators can create new user accounts.
sv: Endast webbplatsens administratörer kan skapa nya användarkonton.

en: Comment
sv: Kommentar

en: Fields
sv: Fält

en: API Key
sv: API-nyckel

en: Medium
sv: Mellan

en: Provider
sv: Leverantör

en: Arguments
sv: Argument

en: Teasers
sv: Förhandstittar

en: Replacement patterns
sv: Ersättningsmönster

en: Create new account
sv: Skapa nytt konto

en: Content title
sv: Titel för innehåll

en: Select
sv: Välj

en: Save field
sv: Spara fält

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
sv: Alla anpassningar kommer att gå förlorade. Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Manage fields
sv: Hantera fält

en: Error saving user account.
sv: Fel vid sparande av användarens konto.

en: Add new field
sv: Lägg till nytt fält

en: About
sv: Om

en: Links area
sv: Länkfält

en: Text to display
sv: Text att visa

en: The field has been updated.
sv: Fältet har uppdaterats.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
sv: Tack för att du ansökt om ett konto. Din ansökan väntar nu på att bli behandlad av en administratör.<br />Under tiden har ett välkomstmeddelande och instruktioner skickats till din e-postadress.

en: Uses
sv: Använder

en: Registration successful. You are now logged in.
sv: Registreringen lyckades. Du är nu inloggad.

en: New user: %name (%email).
sv: Ny användare: %name (%email).

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
sv: Etiketten för detta fält som visas för slutanvändare om stilen kräver det.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sv: <p>Du måste lägga till några ytterligare fält till denna visning innan du kan använda fältet. Dessa fält kan markeras som <em>Undanta från visning</em> om du föredrar det. Observera att på grund av ordningen för genereringen kan du inte använda fält som ligger efter detta fält. Om du behöver ett fält som inte visas här kan du ordna om dina fält.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sv: <p>Följande ersättningsmönster finns tillgängliga för denna visning. Använd mönstret som visas till vänster för att visa värdet som visas till höger. Observera att på grund av ordningen för genereringen kan du inte använda fält som kommer efter detta fält. Om du vill använda ett fält som inte visas här kan du ordna om dina fält.</p>

en: Fieldset
sv: Fältgrupp

en: The specified title is already in use.
sv: Den valda titeln används redan.

en: The field has been created.
sv: Fältet har skapats.

en: Edit field
sv: Redigera fält

en: Delete field
sv: Radera fält

en: @argument title
sv: Titel för @argument

en: @argument input
sv: Inmatning för @argument

en: Define the text to use for the link title. You can use replacement tokens to insert any existing field output.
sv: Definiera texten att använda för länktitel. Du kan använda ersättningstecken för att sätta in existerande utdata från fält.

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
sv: En annan användare (%other_user) är redan inloggad på webbplatsen på den här datorn, men du har försökt använda en engångslänk för %resetting_user användare. Var vänlig <a href="!logout">logga ut</a> och försök använda länken igen.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
sv: Engångslänken för inloggning som du klickade på är ogiltig.

en: Confirm email
sv: Bekräfta e-post

en: Delete field.
sv: Radera fält.
