Janrain Engage (formerly RPX) (7.x-2.4) - en to nl translation catalogue (62 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Reset to defaults
nl: Standaardwaarden terugzetten

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: view
nl: weergeven

en: Weight
nl: Gewicht

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Field
nl: Veld

en: Save
nl: Opslaan

en: The configuration options have been reset to their default values.
nl: De configuratie-instellingen zijn teruggezet naar de standaardwaarden.

en: Path
nl: Pad

en: User
nl: Gebruiker

en: Only site administrators can create new user accounts.
nl: Uitsluitend beheerders kunnen nieuwe accounts aanmaken.

en: Comment
nl: Reactie

en: Fields
nl: Velden

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Arguments
nl: Argumenten

en: Account type
nl: Account-type

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Create new account
nl: Nieuw account aanmaken

en: Content title
nl: Inhoudstitel

en: Select
nl: Selecteren

en: Save field
nl: Veld opslaan

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
nl: Alle wijzigingen zullen verloren gaan. Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Manage fields
nl: Velden beheren

en: Error saving user account.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het opslaan van het account.

en: Add new field
nl: Veld toevoegen

en: About
nl: Over

en: Links area
nl: Linkvak

en: Icon size
nl: Pictogramgrootte

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: The field has been updated.
nl: Het veld is bijgewerkt.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
nl: Hartelijk dank voor uw accountaanvraag. Deze aanvraag wacht nu op goedkeuring van de websitebeheerder.<br />Een bericht met nadere instructies is naar uw e-mailadres verstuurd.

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Registration successful. You are now logged in.
nl: Registratie is gelukt. U bent nu ingelogd.

en: New user: %name (%email).
nl: Nieuwe gebruiker: %name (%email).

en: Account ID
nl: Account-ID

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
nl: Het label voor dit veld dat wordt weergegeven voor eindgebruikers, wanneer de stijl dit vereist.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
nl: <p>Voeg enkele extra velden aan de weergave toe om dit veld te gebruiken. Deze extra velden kunt u indien gewenst markeren met <em>Uitsluiten van weergave</em>. Let op dat vanwege de verwerkingsvolgorde velden die na dit veld opgenomen worden, niet gebruikt kunnen worden. Plaats velden die nodig zijn, vóór dit veld.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
nl: <p>De volgende vervangpatronen zijn voor deze weergave te gebruiken. Gebruik een patroon links om een waarde zoals rechts getoond weer te geven. Let op dat vanwege de verwerkingsvolgorde velden die na dit veld opgenomen worden, niet gebruikt kunnen worden. Plaats velden die nodig zijn, vóór dit veld.</p>

en: Fieldset
nl: Veldengroep

en: The specified title is already in use.
nl: De opgegeven titel is reeds in gebruik.

en: The field has been created.
nl: Het veld is aangemaakt.

en: Edit field
nl: Veld bewerken

en: Delete field
nl: Veld verwijderen

en: @argument title
nl: @argument titel

en: @argument input
nl: @argument invoer

en: Another user (%other_user) is already logged into the site on this computer, but you tried to use a one-time link for user %resetting_user. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
nl: Een andere gebruiker (%other_user) is reeds ingelogd op de site vanaf deze computer, maar u probeerde in te loggen met de eenmalige link voor gebruiker %resetting_user . <a href="!logout">Log uit</a> en probeer daarna de eenmalige link opnieuw.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
nl: De door u gebruikte eenmalige login-link is ongeldig.

en: Confirm email
nl: E-mailadres bevestigen

en: - Select a field -
nl: - Veld selecteren -

en: Delete field.
nl: Veld verwijderen.
