Janrain Engage (formerly RPX) (7.x-2.6) - en to ar translation catalogue (52 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: view
ar: عرض

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: The configuration options have been reset to their default values.
ar: تمت إعادة خيارات الضبط إلى قيمها المبدئية.

en: Path
ar: المسار

en: User
ar: المستخدم

en: Only site administrators can create new user accounts.
ar: يمكن للإداريين فقط إنشاء حسابات مستخدمين جديدة.

en: Comment
ar: التعليق

en: Fields
ar: الحقول

en: Medium
ar: متوسط

en: Provider
ar: المزود

en: Arguments
ar: المتغيرات

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: Save field
ar: حفظ الحقل

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
ar: أي تعديلات ستحذف. لا يمكن الرجوع عن هذا الفعل.

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Error saving user account.
ar: خطأ أثناء حفظ حساب المستخدم.

en: Add new field
ar: إضافة حقل جديد

en: About
ar: حول

en: The field has been updated.
ar: تم تحديث الحقل.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ar: نشكرك لطلبك حسابا. حسابك حاليا في انتظار موافقة إداري الموقع.<br /> حتى يحين ذلك، أرسلت رسالة ترحيب إلى عنوان بريدك الإلكتروني، و معها مزيد من التوجيهات.

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Registration successful. You are now logged in.
ar: نجح التسجل، لقد ولجت الآن.

en: New user: %name (%email).
ar: مستخدم جديد: %name‏ (%email).

en: Fieldset
ar: مجموعة حقول

en: The specified title is already in use.
ar: العنوان المحدد مستخدم فعلا.

en: The field has been created.
ar: تم إنشاء الحقل.

en: Edit field
ar: تحرير الحقل

en: Delete field
ar: احذف الحقل

en: @argument title
ar: عنوان @argument

en: @argument input
ar: مُدخل @argument

en: The one-time login link you clicked is invalid.
ar: الرابط  وحيد الاستعمال لتسجيل الدخول الذي نقرت عليه غير صالح.

en: Delete field.
ar: حذف الحقل
