Janrain Engage (formerly RPX) (7.x-2.3) - en to ro translation catalogue (56 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: view
ro: afișează

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Link
ro: Legătură

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: The configuration options have been reset to their default values.
ro: Opţiunile de configurare au fost stabilite la valorile lor implicite.

en: Path
ro: Cale

en: User
ro: Utilizator

en: Only site administrators can create new user accounts.
ro: Numai administratorii sitului pot crea noi conturi de utilizator.

en: Comment
ro: Comentariu

en: Fields
ro: Câmpuri

en: API Key
ro: Cheie API

en: Medium
ro: Mediu

en: Provider
ro: Furnizor

en: Arguments
ro: Argumente

en: Teasers
ro: Versiuni scurte(rezumate)

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: Select
ro: Alege

en: Save field
ro: Salvează câmp

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
ro: Toate personalizările vor fi pierdute. Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: Error saving user account.
ro: Eroare la salvarea contului utilizator.

en: Add new field
ro: Adaugă câmp nou

en: About
ro: Despre

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: The field has been updated.
ro: Câmpul a fost actualizat.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ro: Vă mulţumim pentru înscrierea pe acest sit. În acest moment, contul dumneavoastră aşteaptă aprobarea administratorului.<br /> Între timp vi-a fost trimis, pe adresa de e-mail furnizată, un mesaj de bun venit care conţine şi instrucţiuni preliminarii.

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Registration successful. You are now logged in.
ro: Înregistrare cu succes. Acum sunteţi autentificat.

en: New user: %name (%email).
ro: Utilizator nou: %name (%email).

en: The specified title is already in use.
ro: Titlul specificat este deja folosit.

en: The field has been created.
ro: Câmpul a fost creat.

en: Edit field
ro: Modifică câmp

en: Delete field
ro: Şterge câmp

en: @argument title
ro: Titlul @argument

en: @argument input
ro: Intrare @argument

en: The one-time login link you clicked is invalid.
ro: Legătura pentru autentificare o-singură-dată pe care ați făcut clic nu este validă.

en: Confirm email
ro: Confirmați e-mail

en: Delete field.
ro: Șterge câmp.
