RRD Graphical Dashboard (7.x-1.2) - en to kn translation catalogue (16 entries)

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Reserved
kn: ಕಾದಿರಿಸಲಾದ

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Running
kn: ಚಾಲನೆಯಲ್ಲಿರುವ

en: Used
kn: ಬಳಕೆಯಾದ

en: Stopped
kn: ನಿಂತಿದೆ

en: Read
kn: ಓದು

en: Locked
kn: ಲಾಕ್‌ ಮಾಡಲಾದ

en: Free
kn: ಮುಕ್ತ

en: Sleeping
kn: ನಿದ್ರಿಸುತ್ತಿರುವ

en: Not Available
kn: ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: In
kn: ಒಳಗೆ

en: Out
kn: ಹೊರಗೆ

en: Idle
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ
