RRD Graphical Dashboard (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Pages
de: Seiten

en: 1 Hour
de: 1 Std.

en: User
de: Benutzer

en: Reserved
de: Reserviert

en: 1 Day
de: 1 Tag

en: 1 Week
de: 1 Woche

en: 1 Year
de: 1 Jahr

en: Blocked
de: Gesperrt

en: Running
de: In Bearbeitung

en: Used
de: Verwendet

en: Stopped
de: Angehalten

en: Read
de: Gelesen

en: Locked
de: Gesperrt

en: Free
de: Frei

en: Cached
de: Zwischengespeichert

en: Receive
de: Empfangen

en: 2 Hours
de: 2 Std.

en: Not Available
de: Nicht verfügbar

en: Idle
de: Untätig
