Rubik (7.x-4.0) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Comments
pt: Comentários

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Save
pt: Salvar

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Padrão

en: Add
pt: Adicionar

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: (active tab)
pt: (aba ativa)

en: The Rubik theme requires the !tao base theme in order to work properly.
pt: O tema Rubik necessita do tema base !tao para funcionar corretamente.

en: Please confirm
pt: Por favor, confirme

en: More help topics
pt: Mais tópicos de ajuda

en: Posted by !username
pt: Enviado por !username

en: Clean admin theme.
pt: Tema de administração limpo.
