Rubik (7.x-4.4) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Content
de: Inhalt

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Comments
de: Kommentare

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Save
de: Speichern

en: Help
de: Hilfe

en: Default
de: Standard

en: Add
de: Hinzufügen

en: Sidebar
de: Seitenleiste

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: (active tab)
de: (aktiver Reiter)

en: The Rubik theme requires the !tao base theme in order to work properly.
de: Das Rubik-Theme benötigt das !tao Basistheme um zu funktionieren.

en: Please confirm
de: Bitte bestätigen

en: Posted by !username
de: Geschrieben von !username

en: Clean admin theme.
de: Leeres Admin Theme
