Rules (7.x-2.0-beta3) - en to hr translation catalogue (90 entries)

en: Home
hr: Početna

en: enable
hr: omogući

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Item
hr: stavka

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Subject
hr: Naziv

en: Actions
hr: Akcije

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: more
hr: više

en: Tags
hr: Oznake

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Message
hr: Poruka

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Add
hr: Dodaj

en: Path
hr: Putanja

en: Event
hr: Događanje

en: Text
hr: Tekst

en: Component
hr: Komponenta

en: Paths
hr: Putanje

en: User
hr: Korisnik

en: Continue
hr: Nastavi

en: Error
hr: Greška

en: Data type
hr: Vrsta podataka

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: To
hr: Za

en: From
hr: Od

en: Roles
hr: Uloge

en: Filter
hr: Pročisti

en: URL alias
hr: URL nadimak

en: Severity
hr: Ozbiljnost

en: Warning
hr: Upozorenje

en: System
hr: Sustav

en: Desc
hr: Silazno

en: Code
hr: Kôd

en: OR
hr: ILI

en: Method
hr: Metoda

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: <All>
hr: - Sve -

en: text
hr: tekst

en: Property
hr: Svojstvo

en: Defaults
hr: Zadane vrijednosti

en: Clear
hr: Očisti

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: None.
hr: Nijedan.

en: Existing system path
hr: Postojeća putanja sustava

en: any
hr: bilo koji

en: Site information
hr: Informacije o lokaciji

en: Convert
hr: Pretvori

en: revert
hr: vrati

en: comment
hr: komentar

en: !name field is required.
hr: Polje !name je nužno.

en: disable
hr: onemogući

en: date
hr: datum

en: Apply
hr: Primjeni

en: Variables
hr: Varijable

en: Usage
hr: Upotreba

en: Execute
hr: Izvrši

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: After saving a new comment
hr: Po spremanju novog komentara

en: After deleting a comment
hr: Po uklanjanju komentara

en: After deleting a term
hr: Po uklanjanju pojma

en: Add new rule
hr: Dodaj novo pravilo

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: After saving new content
hr: Po spremanju novog sadržaja

en: After deleting content
hr: Po uklanjanju sadržaja

en: %name must be a number.
hr: %name mora biti broj.

en: Asc
hr: Uzlazno
