Rules (7.x-2.0-beta3) - en to kn translation catalogue (84 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: enable
kn: ಶಕ್ತ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Taxonomy
kn: ವರ್ಗೀಕರಣ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: Paths
kn: ಮಾರ್ಗಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Data type
kn: ದತ್ತಾಂಶ ಬಗೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: days
kn: ದಿನಗಳು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: false
kn: ಅಸತ್ಯ

en: true
kn: ಸತ್ಯ

en: text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Rules
kn: ನಿಯಮಗಳು

en: seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳಿಗೆ ವಿಭಜಿಸು

en: minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Site information
kn: ಸೖಟಿನ ಬಗ್ಗೆ ಮಾಹಿತಿ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆ

en: disable
kn: ಅಶಕ್ತ

en: date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: Execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸು

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ

en: contains
kn: ಹೊಂದಿರುವ

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Element
kn: ಘಟಕ

en: Parameter
kn: ನಿಯತಾಂಕ

en: rule
kn: ನಿಯಮ

en: ends with
kn: ಇದರೊಂದಿಗೆ ಮುಗಿಯುತ್ತದೆ

en: is greater than
kn: ಕ್ಕಿಂತ ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Overwrite
kn: ತಿದ್ದಿಬರೆ

en: integer
kn: ಪೂರ್ಣಾಂಕ

en: Upgrade
kn: ಅಪ್‍ಗ್ರೇಡ್ ಮಾಡು
