Rules (7.x-2.1) - en to nn translation catalogue (63 entries)

en: Home
nn: Heim

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: more
nn: meir

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: Content types
nn: Innhaldstyper

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: Weight
nn: Vekt

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Import
nn: Importer

en: Export
nn: Eksporter

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Path
nn: Sti

en: Event
nn: Hending

en: User
nn: Brukar

en: action
nn: handling

en: Continue
nn: Hald fram

en: Error
nn: Feil

en: All
nn: Alle

en: hours
nn: timar

en: days
nn: dagar

en: Active
nn: Aktiv

en: Never
nn: Aldri

en: Your changes have been saved.
nn: Endringane vart lagra

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Roles
nn: Roller

en: Filter
nn: Filtrer

en: Severity
nn: Alvorlighetsgrad

en: Code
nn: Kode

en: Save changes
nn: Lagre endringar

en: seconds
nn: sekundar

en: minutes
nn: minutt

en: None.
nn: Ingen.

en: Site information
nn: Opplysningar om nettstaden

en: revert
nn: tilbakestill

en: comment
nn: kommentar

en: !name field is required.
nn: !name feltet er påkrevd.

en: disable
nn: deaktiver

en: Apply
nn: Bruk

en: contains
nn: inneheld

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: After saving a new comment
nn: Etter å ha lagra ein ny kommentar

en: After deleting a comment
nn: Etter å ha sletta ein kommentar

en: Translate
nn: Omset

en: - All -
nn: - Alle -
