Rules (7.x-2.13) - en to bs translation catalogue (75 entries)

en: Home
bs: Početna

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Type
bs: Tip

en: List
bs: Izlistaj

en: Subject
bs: Naslov

en: Actions
bs: Akcije

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Tags
bs: Tagovi

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Content types
bs: Tipovi sadržaja

en: Edit
bs: Izmjeni

en: None
bs: Nijedan

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Message
bs: Poruka

en: Weight
bs: Težina

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Import
bs: Uvezi

en: Export
bs: Izvezi

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Event
bs: Događaj

en: Text
bs: Tekst

en: type
bs: tip

en: User
bs: Korisnik

en: action
bs: akcija

en: Continue
bs: Nastavi

en: Error
bs: Greška

en: Node
bs: Nod

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Roles
bs: Uloge

en: Log message
bs: Poruka u logu

en: Field name
bs: Ime polja

en: Conditions
bs: Uslovi

en: System
bs: Sistem

en: Code
bs: Kod

en: Basic
bs: Obični

en: Save changes
bs: Snimi promjene

en: <All>
bs: <Sve>

en: Replacement patterns
bs: Zamjenski obrasci

en: Existing system path
bs: Postojeća sistemska putanja

en: PHP code
bs: PHP kod

en: Site information
bs: Informacije o web stranici

en: Convert
bs: Pretvori

en: revert
bs: vratiti

en: comment
bs: komentar

en: !name field is required.
bs: !name polje je obavezno

en: date
bs: datum

en: Apply
bs: Primjeni

en: Translation
bs: Prevod

en: contains
bs: sadrži

en: Account
bs: Korisnički račun

en: After saving a new comment
bs: Poslije objave novog komentara

en: After deleting a comment
bs: Poslije brisanja komentara

en: Translate
bs: Prevedi

en: Link path
bs: Putanja linka

en: %name must be a number.
bs: %name mora biti broj.
