Rules (7.x-2.13) - en to oc translation catalogue (586 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: enable
oc: activar

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Item
oc: Element

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Actions
oc: Accions

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: all
oc: tot

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Message
oc: Messatge

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Schedule
oc: Planning

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Event
oc: Eveniment

en: Text
oc: Tèxte

en: Titles
oc: Títols

en: Paths
oc: Camins

en: type
oc: tipe

en: User
oc: Utilizaire

en: action
oc: accion

en: Continue
oc: Contunhar

en: Node
oc: Nosèl

en: Data type
oc: Tipe de donadas

en: All
oc: Tot

en: hours
oc: oras

en: days
oc: jorns

en: Active
oc: Actiu

en: Always
oc: Totjorn

en: Never
oc: Pas jamai

en: Your changes have been saved.
oc: Vòstras modificacions son estadas enregistradas.

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Roles
oc: Ròtles

en: Filter
oc: Filtrar

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Variable name
oc: Nom de la variabla

en: Message type
oc: Tipe de messatge

en: Severity
oc: Importància

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Count
oc: Descompte

en: Conditions
oc: Condicions

en: Warning
oc: Avertiment

en: Advanced
oc: Avançat

en: System
oc: Sistèma

en: Code
oc: Còde

en: OR
oc: O (OR)

en: Method
oc: Metòde

en: Loop
oc: Bocla

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: <All>
oc: --Tot--

en: Integer
oc: Entièr

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: false
oc: fals

en: true
oc: verai

en: text
oc: tèxte

en: Property
oc: Proprietat

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Rules
oc: Règlas

en: seconds
oc: segondas

en: minutes
oc: minutas

en: Token
oc: Geton (token)

en: Clear
oc: Escafar

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: equals
oc: egala

en: unchanged content
oc: contengut pas modificat

en: unchanged user
oc: utilizaire incambiat

en: Entity
oc: Entitat

en: AND
oc: E (AND)

en: None.
oc: Pas cap.

en: Negate
oc: Invèrse

en: Import failed.
oc: L'importacion a fracassat.

en: created content
oc: contengut creat

en: updated content
oc: contengut mes a jorn

en: Note that if drupal's page cache is enabled, this event won't be generated for pages served from cache.
oc: Notatz que se lo cache de Drupal es activat, aqueste eveniment serà pas desenclavat per las paginas servidas a partir del cache.

en: viewed content
oc: contengut consultat

en: deleted content
oc: contengut suprimit

en: Existing system path
oc: Camin sistèma existent

en: Create or delete a content's URL alias
oc: Crear o suprimir l'aliàs d'URL d'un contengut

en: Leave it empty to delete URL aliases pointing to the given path alias.
oc: Lo daissar void per suprimir los aliasses d'URL pointant cap a l'aliàs de camin donat.

en: Leave it empty to delete URL aliases pointing to the given system path.
oc: Lo daissar void per suprimir los aliasses d'URL pointant cap al camin sistèma donat.

en: Send mail to all users of a role
oc: Mandar un corrièr electronic a totes los utilizaires d'un ròtle

en: Page redirect
oc: Redirigir cap a una pagina

en: WARNING: This may cause problems if there are too many users of these roles on your site, as your server may not be able to handle all the mail requests all at once.
oc: ATENCION : Aquò poiriá pausar problèma se i aviá tròp d'utilizaires dins aqueste ròtle sus vòstre site ; es possible que vòstre servidor siá pas en mesura de prene en carga totas las requèstas de mail en una sol còp.

en: The mail's subject.
oc: L'objècte del corrièrs electronic.

en: The mail's message body.
oc: Lo còs del messatge.

en: registered user
oc: utilizaire inscrit

en: updated user
oc: utilizaire mes a jorn

en: viewed user
oc: utilizaire visualizat

en: deleted user
oc: utilizaire suprimit

en: User has logged in
oc: L'utilizaire s'es connectat

en: logged in user
oc: utilizaire connectat

en: User has logged out
oc: L'utilizaire s'es desconnectat

en: logged out user
oc: utilizaire desconnectat

en: User has role(s)
oc: L'utilizaire a lo(s) ròtle(s)

en: Whether the user has the selected role(s).
oc: Se un utilizaire a lo(s) ròtle(s) seleccionat(s).

en: any
oc: totes

en: Add user role
oc: Apondre un ròtle d'utilizaire

en: Remove user role
oc: Suprimir lo ròtle d'utilizaire

en: Execute custom PHP code
oc: Executar de còde PHP personalizat

en: PHP code
oc: Còde PHP

en: Site information
oc: Informacions

en: Convert
oc: Convertir

en: revert
oc: restablir

en: duration
oc: durada

en: comment
oc: comentari

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: disable
oc: desactivar

en: date
oc: data

en: Apply
oc: Aplicar

en: Variables
oc: Variablas

en: Translation
oc: Traduccion

en: years
oc: ans

en: Account blocked
oc: Compte blocat

en: Usage
oc: Utilizacion

en: Execute
oc: Executar

en: Identifier
oc: Identificant

en: Offset
oc: Decalatge

en: contains
oc: cont=en

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Account
oc: Compte

en: Data
oc: Donadas

en: After saving a new comment
oc: Aprèp l'enregistrement d'un novèl comentari

en: After deleting a comment
oc: Aprèp la supression d'un comentari

en: Banned IP address %ip
oc: Adreça IP %ip bandida

en: After deleting a term
oc: Aprèp aver effacé un tèrme.

en: Add new rule
oc: Apondre una novèla règla

en: clone
oc: clonar

en: Translate
oc: Traduire

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: vocabulary
oc: vocabulari

en: User account
oc: Compte utilizaire

en: Rule
oc: Règla

en: Debugging
oc: Desbugatge

en: Parameter
oc: Paramètre

en: rule
oc: règla

en: export
oc: exportar

en: translate
oc: traduire

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Filter by event
oc: Filtrar per eveniment

en: Active rules
oc: Règlas activas

en: Inactive rules
oc: Règlas inactivas

en: created comment
oc: comentari creat

en: updated comment
oc: comentari mes a jorn

en: deleted comment
oc: comentari suprimit

en: URL alias exists
oc: Un aliàs d'URL existe

en: Cron maintenance tasks are performed
oc: Las prètzfaches de maintenance son efectuadas.

en: Set breadcrumb
oc: Definir lo fial d'Ariana

en: Status report
oc: Tablèu de bòrd

en: ends with
oc: se termine per

en: Send mail
oc: Mandar lo corrièrs electronic

en: Add !name
oc: Apondre !name

en: Add more
oc: Rapondre

en: is greater than
oc: est superior a

en: Overwrite
oc: Écraser

en: PHP Evaluation
oc: Evaluation PHP

en: viewed comment
oc: comentari consultat

en: After saving new content
oc: Aprèp l'enregistrement d'un novèl contengut

en: After updating existing content
oc: Aprèp mesa a jorn d'un contengut existent

en: saved content
oc: contengut enregistrat

en: After deleting content
oc: Aprèp supression del contengut

en: Content is published
oc: Lo contengut es publicat

en: Content is sticky
oc: Lo contengut es espingolat amont des listas

en: Content is promoted to frontpage
oc: Lo contengut es promolgut sus la pagina d'acuèlh

en: PHP code inside of &lt;?php ?&gt; delimiters will be evaluated and replaced by its output. E.g. &lt;? echo 1+1?&gt; will be replaced by 2.
oc: Lo còde PHP plaçat entre les marcadors &lt;?php ?&gt; serà avalorat e remplaçat per son resultat. Ex : &lt;? echo 1+1?&gt; serà remplaçat per 2.

en: Furthermore you can make use of the following variables:
oc: Per ailleurs, podètz far usatge des variablas seguentas :

en: truth value
oc: valor booléenne

en: rules
oc: règlas

en: Successfully sent email to %recipient
oc: Corrièrs electronic envoyé a %recipient amb succès

en: Successfully sent email to the role(s) %roles.
oc: Corrièrs electronic envoyé amb succès au(x) ròtle(s) %roles.

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
oc: L'adreça mail de l'expeditor. Lo daissar void per utilizar l'adreça configurada al niveau del site.

en: After saving a new term
oc: Aprèp l'enregistrement d'un novèl tèrme

en: created term
oc: tèrme creat

en: updated term
oc: tèrme mes a jorn

en: unchanged term
oc: tèrme non modificat

en: Block a user
oc: Bloquer un utilizaire

en: Rule sets
oc: Gropment de règlas

en: Rule set
oc: Gropment de règlas

en: Scheduled evaluation date
oc: Data d'avaloracion planificada

en: Rules Scheduler
oc: Planificador de prètzfaches

en: Link path
oc: Camin del ligam

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: integer
oc: nombre entièr

en: Add event
oc: Apondre un eveniment

en: %name must be a number.
oc: %name deu èsser un nombre.

en: Be aware that some actions might initialize the theme system. After that, it's impossible for any module to change the used theme.
oc: Soyez attentif al fait que des accions pourraient initialiser lo tèma sistèma. Aprèp ça, il es impossible a aucun de modul de cambiar lo tèma utilizat.

en: Delete a scheduled task
oc: Suprimir un prètzfach planificat

en: Scheduled date
oc: Data planificada

en: Scheduled date and time stamp
oc: Data e ora de planification

en: User provided identifier
oc: Identificant provesit per l'utilizaire

en: ID to recognize this specific scheduled task
oc: Identificant per reconnaître aquesta prètzfach planificat spécifique

en: Upgrade
oc: Metre a jorn

en: schedule
oc: planification

en: Entities
oc: Entitats

en: Welcome (new user created by administrator)
oc: Benvenguda (utilizaire novèl creat per l'administrator)

en: Welcome (awaiting approval)
oc: Benvenguda (en espèra d'aprovacion)

en: Welcome (no approval required)
oc: Benvenguda (pas cap d'aprovacion requesida)

en: Password recovery
oc: Recuperacion de la senhal

en: Account activation
oc: Activacion del compte

en: Account cancellation confirmation
oc: Confirmacion de l'anullacion del compte

en: Account canceled
oc: Compte anullat

en: Sort By
oc: Triar per

en: Delete scheduled tasks
oc: Suprimir los prètzfaches planificats

en: Data comparison
oc: Comparason de donadas

en: Comparison operation
oc: Operacion de comparason

en: PHP evaluation
oc: Evaluation PHP

en: Condition set (OR)
oc: Ensemble de condicions (OR)

en: Condition set (AND)
oc: Ensemble de condicions (AND)

en: Action set
oc: Ensemble d'accions

en: Administer rule configurations
oc: Administrar la configuracion des règlas

en: Manage reaction rules and rule components.
oc: Gerir les réaccions e los components per las règlas.

en: React on events and conditionally evaluate actions.
oc: Réagir suls eveniments e condicionnellement, évaluer las accions.

en: unlabeled
oc: sens etiqueta

en: Current list item
oc: Element de la lista correnta

en: Site-wide settings and other global information.
oc: Paramètres a l'échelle del site e informacion globala.

en: After updating an existing comment
oc: Aprèp la mesa a jorn d'un comentari existent

en: Before saving a comment
oc: Avant d'enregistrar un comentari

en: saved comment
oc: comentari salvat

en: unchanged comment
oc: comentari incambiat

en: A comment is viewed
oc: Un comentari es consultat

en: Revision identifier
oc: Identificant de revision

en: Set a data value
oc: Definir una valor de donada

en: Specifies the data to be modified using a data selector, e.g. "node:author:name".
oc: Especifica las donadas devant èsser modificadas amb l'ajuda d'un selector de donadas, per exemple "node:author:name".

en: The new value to set for the specified data.
oc: La novèla valor a definir per las donadas especificadas.

en: Fetch entity by id
oc: Récupérer l'entitat per son identificant

en: Specifies the type of entity that should be fetched.
oc: Especifica lo tipe d'entitat que deu èsser récupérée.

en: Fetched entity
oc: Entitat récupérée

en: Fetch entity by property
oc: Récupérer l'entitat per una proprietat

en: Specifies the type of the entity that should be fetched.
oc: Especifica lo tipe de l'entitat que deu èsser récupérée.

en: The property by which the entity is to be selected.
oc: La proprietat per la quala l'entitat es seleccionada.

en: The property value of the entity to be fetched.
oc: La valor de la proprietat de l'entitat devant èsser récupérée.

en: Limit result count
oc: Limitar lo nombre de resultats

en: Limit the maximum number of fetched entities.
oc: Limite lo nombre maximum d'entitats récupérées.

en: Create a new entity
oc: Crear una novèla entitat

en: Specifies the type of the entity that should be created.
oc: Especifica lo tipe de l'entitat que deu èsser creada.

en: Created entity
oc: Entitat creada

en: Save entity
oc: Enregistrar l'entitat

en: Specifies the entity, which should be saved permanently.
oc: Especifica l'entitat, que deuriá èsser enregistrada définitivement.

en: Force saving immediately
oc: Forcer l'enregistrement immédiat

en: Usually saving is postponed till the end of the evaluation, so that multiple saves can be fold into one. If this set, saving is forced to happen immediately.
oc: En principe la salvament es différée fins a la fin de l'avaloracion, ainsi plusieurs salvaments pòdon èsser efectuadas en una sola fois. Se aquò es parametrat, la salvament serà forcée et se déclenchera immediatament.

en: Delete entity
oc: Suprimir l'entitat

en: Specifies the entity, which should be deleted permanently.
oc: Especifica l'entitat que deu èsser suprimida définitivement.

en: The data list, to which an item is to be added.
oc: La lista des donadas, a la quala un element deu èsser apondut.

en: Item to add
oc: Element a apondre

en: Insert position
oc: Inserir la posicion

en: The data list for which an item is to be removed.
oc: La lista de donadas dins la quala un element deu èsser retiré.

en: Item to remove
oc: Element a levar

en: Add a variable
oc: Apondre una variabla

en: Specifies the type of the variable that should be added.
oc: Précise lo tipe de la variabla que deu èsser apondut.

en: Added variable
oc: Variabla aponduda

en: Create a data structure
oc: Crear una structure de donadas

en: Specifies the type of the data structure that should be created.
oc: Indique lo tipe de la structure de donadas que deuriá èsser creada.

en: Created data
oc: Donnée creada

en: <strong>Selected data:</strong> %selector
oc: <strong>Donnée seleccionada :</strong> %selector

en: Reload form
oc: Recargar lo formulari

en: Append the item to the end.
oc: Apond l'element a la fin.

en: Prepend the item to the front.
oc: Apondre l'element al començament.

en: Data to compare
oc: Données a comparer

en: The data to be compared, specified by using a data selector, e.g. "node:author:name".
oc: Las donadas a comparer, especificadas per l'utilizacion d'un selector de donadas, ex. "node:author:name".

en: The comparison operator.
oc: L'operator de comparason.

en: Data value
oc: Valor de la donada

en: The value to compare the data with.
oc: La valor a comparer amb la donada.

en: Entity is new
oc: L'entitat es novèla

en: Specifies the entity for which to evaluate the condition.
oc: Especifica l'entitat per la quala évaluer la condicion.

en: Entity has field
oc: L'entitat possède un camp

en: The name of the field to check for.
oc: Lo nom del camp a verificar.

en: Compare two data values of the same type with each other.
oc: Comparer entre elles 2 valors de meteissa tipe.

en: is lower than
oc: est inferior a

en: This condition determines whether the specified entity has just been created and has not yet been saved to the database.
oc: Aquesta condicion détermine se l'entitat especificada vient d'èsser creada e es pas encara enregistrada dins la banca de donadas.

en: Before saving content
oc: Avant d'enregistrar lo contengut

en: Content is viewed
oc: Lo contengut es consultat

en: view mode
oc: mòde d'afichatge

en: Content is of type
oc: Lo contengut es de tipe

en: The content type(s) to check for.
oc: Le(s) tipe(s) de contengut a verificar.

en: Create or delete any URL alias
oc: Crear o suprimir n'importe quel aliàs d'URL

en: Specifies the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
oc: Especificar lo camin existent al qual donner un alias. Per exemple : node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, "about" for an about page. Use a relative path and do not add a trailing slash.
oc: Especificar un camin alternatiu per lequel aquesta donada pòt èsser accedida. Per exemple, "a-prepaus" per una pagina "a prepaus". Utilizar un camin relatiu e ne pas apondre de slash de fin.

en: If specified, the language for which the URL alias applies.
oc: Se especificat, la lenga per la quala l'aliàs d'URL s'applique.

en: Specify an alternative path by which the content can be accessed. For example, "about" for an about page. Use a relative path and do not add a trailing slash.
oc: Especificar un camin alternatiu per lequel aqueste contengut pòt èsser accedit. Per exemple, "a-prepaus" per una pagina "a prepaus". Utilizar un camin relatiu e ne pas apondre de slash de fin.

en: Leave it empty to delete the URL alias.
oc: Daissar void per suprimir l'aliàs d'URL.

en: Create or delete a taxonomy term's URL alias
oc: Crear o suprimir un aliàs d'URL per los tèrmes de taxonomia

en: Specify an alternative path by which the term can be accessed. For example, "content/drupal" for a Drupal term. Use a relative path and do not add a trailing slash.
oc: Especificar un camin alternatiu per lequel aqueste tèrme pòt èsser accedida. Per exemple, "content/drupal" pel tèrme Drupal. Utilizar un camin relatiu e ne pas apondre de slash de fin.

en: Path has URL alias
oc: Lo camin a un aliàs d'URL

en: Specifies the existing path you wish to check for. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
oc: Especifica lo camin existent que volètz verificar. Per exemple : node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify the URL alias to check for. For example, "about" for an about page.
oc: Especificar l'aliàs d'URL a verificar. Per exemple, "a-prepaus" per une pagina "a prepaus".

en: Enter PHP code without &lt;?php ?&gt; delimiters that returns the processed value. The selected value is available in the variable $value. Example: %code
oc: Sasir lo còde PHP sens les délimiteurs &lt;?php ?&gt; que tòrna la valor tractada. La valor seleccionada es disponible dins la variabla $value. Exemple : %code

en: If you want to change a variable just return an array of new variable values, e.g.: !code
oc: Se volètz cambiar una variabla, retornnez simplement un tablèu contenant les novèlas valors de la variabla, per ex. : !code

en: Add offset
oc: Apondre un decalatge

en: Add an offset to the selected date.
oc: Apondre un decalatge a la data seleccionada.

en: Note that you can also specify negative numbers.
oc: Notatz que podètz tanben especificar des nombres négatifs.

en: text token
oc: geton tèxte

en: formatted text
oc: tèxte formaté

en: decimal number
oc: nombre decimal

en: list of text
oc: lista de tèxte

en: list of integer
oc: lista d'entièrs

en: any entity
oc: n'importe quelle entitat

en: Replacement patterns for %label
oc: Motius de remplaçament per %label

en: Drupal is initializing
oc: Pendant l'initialisation de Drupal

en: System log entry is created
oc: Entrada de jornal sistèma creada

en: Log entry
oc: Entrada de jornal

en: The category to which this message belongs
oc: La categoria a la quelle aqueste messatge aparten

en: Request uri
oc: URI de la requèsta

en: An associated, HTML formatted link
oc: Un ligam al format HTML associat

en: Show a message on the site
oc: Afichar un messatge sul site

en: Repeat message
oc: Repetir lo messatge

en: If disabled and the message has been already shown, then the message won't be repeated.
oc: Se desactivat e que lo messatge a ja été afichat, alara lo messatge ne serà pas répété.

en: A Drupal path, path alias, or external URL to redirect to. Enter (optional) queries after "?" and (optional) anchor after "#".
oc: Un camin Drupal, aliàs de camin, o una URL externe cap a la quala rediriger. Sasir (opcional) de requèstas aprèp "?" e una ancre (opcionala) aprèp "#".

en: Force redirect
oc: Forcer la redireccion

en: Append destination parameter
oc: Apondre lo paramètre de destinacion

en: Whether to append a destination parameter to the URL, so another redirect issued later on would lead back to the origin page.
oc: Faut-il apondre un paramètre de destinacion a l'URL, per qu'una autre redireccion émise per la seguida ramène a la pagina d'origine.

en: A list of titles for the breadcrumb links.
oc: Una lista de títols pels ligams del fial d'Ariana.

en: A list of Drupal paths for the breadcrumb links, matching the order of the titles.
oc: Una lista de camins Drupal pels ligams del fial d'Ariana, correspondant a l'òrdre des títols.

en: Select the roles whose users should receive the mail.
oc: Seleccionar los ròtles dont los utilizaires devraient recevoir l'e-mail.

en: After updating an existing term
oc: Aprèp la mesa a jorn d'un tèrme existent

en: Before saving a taxonomy term
oc: Avant d'enregistrar un tèrme de taxonomia

en: saved term
oc: tèrme salvat

en: deleted term
oc: tèrme suprimit

en: After saving a new vocabulary
oc: Aprèp l'enregistrement d'un novèl vocabulari

en: created vocabulary
oc: vocabulari creat

en: After updating an existing vocabulary
oc: Aprèp la mesa a jorn d'un vocabulari existent

en: updated vocabulary
oc: vocabulari mes a jorn

en: unchanged vocabulary
oc: vocabulari incambiat

en: Before saving a vocabulary
oc: Avant d'enregistrar un vocabulari

en: saved vocabulary
oc: vocabulari salvat

en: After deleting a vocabulary
oc: Aprèp la supression d'un vocabulari

en: deleted vocabulary
oc: vocabulari suprimit

en: After saving a new user account
oc: Aprèp l'enregistrement d'un novèl compte utilizaire

en: After updating an existing user account
oc: Aprèp la mesa a jorn d'un compte utilizaire existent

en: Before saving a user account
oc: Avant d'enregistrar un compte utilizaire

en: saved user
oc: utilizaire salvat

en: User account page is viewed
oc: Una pagina de compte utilizaire es vista.

en: After a user account has been deleted
oc: Aprèp qu'un compte utilizaire a été effacé

en: Match roles
oc: Correspondance des ròtles

en: If matching against all selected roles, the user must have <em>all</em> the roles selected.
oc: Se aquò deu correspondre a totes los ròtles seleccionats, l'utilizaire deu aver <em>tous</em> los ròtles seleccionats.

en: User is blocked
oc: L'utilizaire es blocat

en: Variable label
oc: Etiqueta de la variabla

en: The variable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique in the current scope.
oc: Lo nom de la variabla deu pas conténer que des minusculas, des nombres, e des tirets bas, e deu èsser unique dins la portée correnta.

en: Provided variables
oc: Variablas provesidas

en: Switch to the direct input mode
oc: Bascular cap al mòde d'entrada directe

en: Switch to data selection
oc: Bascular cap a la seleccion de donadas

en: The variable name %name is already taken.
oc: Lo nom %name de la variabla es ja pris.

en: The machine-readable name of this configuration is used by rules internally to identify the configuration. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique.
oc: Lo nom sistèma d'aquesta configuracion es utilizat per las règlas en interne per identifier la configuracion. Aqueste nom deu pas conténer que des minusculas, des nombres e des tirets bas e deu èsser unique.

en: The machine-readable name %name is already taken.
oc: Lo nom sistèma %name es ja utilizat.

en: Provides variables
oc: Provesís des variablas

en: If checked, the condition result is negated such that it returns TRUE if it evaluates to FALSE.
oc: Se elle es marcada, lo resultat de la condicion es niée ​​tel qu'il tòrna VRAI se elle es avalorada a FAUX.

en: Data selector
oc: Selector des donadas

en: A list of values, one on each line.
oc: Una lista de valors, una per linha.

en: cloned
oc: cloné

en: Are you sure you want to enable the %plugin %label?
oc: Sètz segur que volètz activar lo %plugin %label ?

en: Are you sure you want to disable the %plugin %label?
oc: Sètz segur que volètz desactivar lo %plugin %label ?

en: Are you sure you want to revert the %plugin %label?
oc: Sètz segur que volètz restablir lo %plugin %label ?

en: Are you sure you want to delete the %plugin %label?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo %plugin %label ?

en: Enabled %plugin %label.
oc: %plugin %label activat.

en: Disabled %plugin %label.
oc: %plugin %label desactivat.

en: Reverted %plugin %label to the defaults.
oc: %plugin %label rétabli a las valors per defaut.

en: Deleted %plugin %label.
oc: %plugin %label suprimit.

en: Select the %element to add
oc: Seleccionar lo %element a apondre

en: Are you sure you want to delete the %element_plugin %element_name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo %element_plugin %element_name?

en: React on event
oc: Réagir a l'évènenement

en: Wrong date format. Specify the date in the format %format.
oc: Marrit format de data. Especificar la data dins lo format %format.

en: Machine-readable names must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: los noms sistèmas devon contenir solament des letras minusculas, nombres e tirets bas.

en: A human-readable name shortly describing the rule.
oc: Un nom afichat que descriu brèvament la règla.

en: Data selectors
oc: Selectors de donadas

en: Rules evaluation log
oc: jornal d'avaloracion de Rules

en: Filter by plugin
oc: Filtrar segon lo plugin

en: There are no rule components.
oc: I a pas cap de component de règla.

en: Component plugin
oc: Plugin component

en: Add new component
oc: Apondre un novèl component

en: Administrative interface for managing rules.
oc: Interfàcia d'administracion per gerir las règlas.

en: Schedule component evaluation
oc: Planifier l'avaloracion del component

en: Rules scheduler
oc: Planificador de règlas

en: Task identifier
oc: Identificant de prètzfach

en: You have to specify at least either a component or a task identifier.
oc: Vos cal especificar al mens siá un component siá un identificant de prètzfach.

en: Delete data
oc: Suprimir las donadas

en: Rules configuration
oc: Configuracion de Rules

en: edit component
oc: modificar lo component

en: For importing copy the content of the text area and paste it into the import page.
oc: Per l'importacion, copiez lo contengut de la zone de tèxte e collez-le dins la pagina d'import.

en: Evaluates to TRUE if the given content is of one of the selected content types.
oc: Evaluer coma VRAI se lo contengut donat fa partida des tipes de contengut seleccionats.

en: The user whose roles should be changed.
oc: L'utilizaire dont los ròtles devon èsser cambiats.

en: Delete tasks by component name
oc: Suprimir los prètzfaches per nom de component

en: Select the component for which to delete all scheduled tasks.
oc: Seleccionatz lo component per lequel il faut suprimir totas los prètzfaches planificats.

en: Delete tasks
oc: Suprimir des prètzfaches

en: All scheduled tasks associated with %config have been deleted.
oc: Totas los prètzfaches planificats associadas amb %config son estadas suprimidas.

en: Are you sure you want to delete the scheduled task %id?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo prètzfach planificat %id ?

en: This task with the custom identifier %id executes component %label on %date. The action cannot be undone.
oc: Aquesta prètzfach amb l'identificant personalizat %id exécute lo component %label lo %date. Aquesta accion es irréversible.

en: This task executes component %label and will be executed on %date. The action cannot be undone.
oc: Aquesta prètzfach exécute lo component %label e serà executada lo %date. Aquesta accion es irréversible.

en: Task %tid has been deleted.
oc: La prètzfach %tid es estada suprimida.

en: Component %label has been scheduled.
oc: Lo component %label a été planifié.

en: The component for which scheduled tasks will be deleted.
oc: Lo component per lesquelles los prètzfaches planificats seràn suprimidas.

en: All tasks that are annotated with the given identifier will be deleted.
oc: Totas los prètzfaches que son annotées amb l'identificant donat seràn suprimidas.

en: This action allows you to delete scheduled tasks that are waiting for future execution.
oc: Aquesta accion vous permet de suprimir los prètzfaches planificats en espèra d'execucion a venir.

en: They can be addressed by an identifier or by the component name, whereas if both are specified only tasks fulfilling both requirements will be deleted.
oc: Elles pòdon èsser adreçadas per un identificant o pel nom de component, tandis que se los dos son especificats, solas los prètzfaches remplissant los dos condicions requesidas seràn suprimidas.

en: Scheduled Rules components
oc: Components de Rules planifiés

en: Scheduled Rules components that are executed based on time and cron
oc: Los components planifiés de Rules executats en foncion de la data/ora e del cron

en: The internal ID of the scheduled component
oc: L'identificant (ID) interne del component planifié

en: Component name
oc: Nom del component

en: The name of the component
oc: Lo nom del component

en: No tasks have been scheduled.
oc: Aucune prètzfach n'a été planificat.

en: Delete this scheduled task
oc: Suprimir aquesta prètzfach planificat

en: Component filter
oc: Filtre del component

en: execute
oc: executar

en: This form allows you to manually trigger the execution of the @plugin "%label". If this component requires any parameters, input the suiting execution arguments below.
oc: Aqueste formulari vous permet de déclencher manualament l'execucion de @plugin "%label". Se aqueste component requesís des paramètres, entratz los arguments d'execucion que conviennent çaijós.

en: Component %label has been executed.
oc: Lo component %label a été executat.

en: Component %label evaluated to %result.
oc: Component %label avalorat a %result.

en: Unable to parse the pasted export.
oc: Impossible d'analyser l'export collé.

en: Export misses plugin information.
oc: Manca des informacions de plugin dins l'export.

en: Missing the required module %module.
oc: Lo modul %modul requis es mancant.

en: Entity is of type
oc: L'entitat es de tipe

en: The entity type to check for.
oc: Lo tipe d'entitat a verificar.

en: list of @type_label items
oc: lista d'elements de @type_label

en: Force the redirect even if another destination parameter is present. Per default Drupal would redirect to the path given as destination parameter, in case it is set. Usually the destination parameter is set by appending it to the URL, e.g. !example_url
oc: Forcer la redireccion quitament se un autre paramètre de destinacion es present. Per defaut Drupal redirigerait cap al camin donat dins lo paramètre de destinacion, dins lo cas ont il es défini. En temps normal, lo paramètre de destinacion es definit en l'ajoutant a l'URL, per ex. !example_url

en: There are no active rules. <a href="!url">Add new rule</a>.
oc: I a pas cap de règla activa. <a href="!url">Apondre una novèla règla</a>.

en: There are no inactive rules.
oc: I a pas cap de règla inactiva.

en: Import rule
oc: Importar una règla

en: Import component
oc: Importar un component

en: Paste an exported Rules configuration here.
oc: Pegatz una configuracion exportée de Rules aicí.

en: If checked, any existing configuration with the same identifier will be replaced by the import.
oc: Se marcat, tota configuracion existenta amb lo meteissa identificant serà remplaçada per l'import.

en: Import of @entity %label failed, a @entity with the same machine name already exists. Check the overwrite option to replace it.
oc: L'importacion de @entity %label a fracassat, un(e) @entity ayant lo meteis nom sistèma existís ja. Marcar l'opcion Suplantar per la remplaçar.

en: You have insufficient access permissions for importing this Rules configuration.
oc: Avètz pas los dreches d'accès necessaris per importar aquesta configuracion de Rules.

en: Imported @entity %label.
oc: %entity %label importé.

en: Order rules that react on the same event. Rules with a higher weight are evaluated after rules with less weight.
oc: Triar las règlas que réagissent sus ​​le meteis eveniment. Las règlas amb un pes mai élevé son avalorats aprèp las règlas amb mens de pes.

en: Completed.
oc: Acabat.

en: Add a new !plugin
oc: Apondre un novèl !plugin

en: The database tables for Rules 2.x have been created. The old tables from Rules 1.x are still available and contain your rules, which are not updated yet.
oc: Las taulas de la banca de donadas per Rules 2.x son estadas creadas. Las ancianas taulas de Rules 1.x son encara disponibles e contenon vòstras règlas, que n'ont pas encara été mesas a jorn.

en: Export %name
oc: Exportar %name

en: For importing copy the content of the text area and paste it into the import page of the Rules admin UI. In case the export does not pass the integrity check during import, try using the save to database method instead and manually fix your configuration after conversion.
oc: Per importar, copier lo contengut de la zone de tèxte e lo coller dins la pagina d'importacion de l'interfàcia d'administracion de Rules. Dins lo cas ont l'exportacion ne passerait pas la verificacion d'integritat al moment de l'importacion, essayer plutôt d'utilizar la metòde de salvament cap a la banca de donadas, e corriger manualament vòstra configuracion aprèp la conversion.

en: This form allows you to convert rules or rule sets from Rules 1.x to Rules 2.x.
oc: Aqueste formulari vous permet de convertir des règlas o des ensembles de règlas de Rules 1.x cap a Rules 2.x.

en: After conversion, the old rules and rule sets will stay in the database until you manually delete them. That way you can make sure the conversion has gone right before you delete the old rules and rule sets.
oc: Aprèp la conversion, las ancianas règlas e les ensembles de règlas resteront dins la banca de donadas fins al moment que vous les supprimiez manualament. De aquesta façon podètz vous assurer que la conversion s'es bien déroulée, abans que vous ne supprimiez las ancianas règlas e les ensembles de règlas.

en: Once you have successfully converted your configuration, you can clean up your database and <a href="!url">delete</a> all Rules 1.x configurations.
oc: Un còp vòstra configuracion convertie amb succès, podètz netejar vòstra banca de donadas e <a href="!url"> suprimir</a> totas las configuracions de Rules 1.x.

en: Convert configuration and export it.
oc: Convertir la configuracion e l'exportar.

en: Convert configuration and save it.
oc: Convertir la configuracion e l'enregistrar.

en: Converting %plugin %name...
oc: %plugin %name en cors de conversion...

en: rule set
oc: ensemble de règlas

en: Converted configurations have been saved to the database and will appear in the Rules administration interface.
oc: les configuracions converties son estadas salvadas dins la banca de donadas e elles apparaîtront dins l'interfàcia d'administracion de Rules.

en: Are you sure you want to drop the Rules 1.x tables from the database?
oc: Sètz segur que volètz suprimir les taulas de Rules 1.x de la banca de donadas ?

en: Are you sure you want to drop the Rules 1.x tables from the database? All Rules 1.x configurations will be deleted regardless whether they have been already converted.
oc: Sètz segur que volètz suprimir les taulas de Rules 1.x de la banca de donadas ? Totas las configuracions de Rules 1.x seràn suprimidas qu'elles aient o non ja été converties.

en: Rules 1.x configurations have been deleted.
oc: Las configuracions de Rules 1.x son estadas suprimidas.

en: Warning: The node-access check option for the node creation action is not supported any more.
oc: Atencion : L'opcion de verificacion de l'accès al nosèl per l'accion de creacion de nosèl n'est mai supportée.

en: Warning: The 'immediate' option for the page redirect action has been dropped in Rules 2.x.
oc: Avertiment : l'opcion 'Immediatament' per la redireccion de pagina a été retirée de Rules 2.x.

en: Warning: Directly upgrading the load user by name action is not supported.
oc: Avertiment : la mesa a jorn directe de l'accion utilizaire per nom es pas presa en carga.

en: Data value is empty
oc: La valor de la donada es vide

en: Data to check
oc: Donnée a verificar

en: The data to be checked to be empty, specified by using a data selector, e.g. "node:author:name".
oc: La donada a verificar coma étant vide, definida en utilizant un selector de donada, per ex. : "node:author:name".

en: Enter PHP code without &lt;?php ?&gt; delimiters.
oc: Sasir lo còde PHP sens les délimiteurs &lt;?php ?&gt;.

en: Enter PHP code without &lt;?php ?&gt; delimiters that returns a boolean value; e.g. <code>@code</code>.
oc: Sasir lo còde PHP sens les délimiteurs &lt;?php ?&gt; que tòrna une valor booléenne ; per ex. <code>@code</code>.

en: There are left over rule configurations from a previous Rules 1.x installation. Proceed to the <a href="!url">upgrade page</a> to convert them and consult the README.txt for more details.
oc: Il reste des configuracions de règlas d'una anciana installacion Rules 1.x. Lancer la pagina de <a href="!url">mesa a jorn</a> per les convertir e consultar lo fichièr README.TXT per les detalhs.

en: @entity identifier
oc: Identificant de @entity

en: Multilingual - Internationalization
oc: Multilingüisme - Internacionalizacion

en: Calculate a value
oc: Calculer una valor

en: Input value 1
oc: Valor d'entrada 1

en: The first input value for the calculation.
oc: La primièra valor d'entrada pel calcul.

en: The calculation operator.
oc: L'operator de calcul.

en: Input value 2
oc: Valor d'entrada 2

en: The second input value.
oc: La valor de la segonda entrada.

en: Calculation result
oc: Resultat del calcul

en: Add an item to a list
oc: Apondre un element a una lista

[ctx: data_types]
en: List
oc: Lista

en: Enforce uniqueness
oc: Imposer l'unicité

en: Only add the item to the list if it is not yet contained.
oc: Apondre l'element a la lista solament s'il n'en fait pas encara pertie.

en: Remove an item from a list
oc: Levar un element de la lista

en: Optionally, specify the initial value of the variable.
oc: Facultatiu, precisar la valor initiale de la variabla.

en: <strong>Selected list:</strong> %selector
oc: <strong>Liste seleccionada :</strong> %selector

en: List contains item
oc: La lista conten l'element

en: The item to check for.
oc: L'element a verificar

en: The following variables are available and may be used by your PHP code:
oc: Las variablas seguentas son disponibles e pòdon èsser utilizadas per vòstre còde PHP :

en: Add an offset to the selected number. E.g. an offset of "1" adds 1 to the number before it is passed on as argument.
oc: Ajoutez un decalatge al nombre seleccionat. Ex. un decalatge de "1" apondrea 1 al nombre abans qu'il siá transmis coma argument.

[ctx: data_types]
en: list
oc: lista

en: list of text tokens
oc: lista de getons (token) tèxte

en: The variables used by the component. They can not be edited for configurations that are provided in code.
oc: Las variablas utilizadas pel component. Elles ne pòdon pas èsser modificadas per las configuracions provesidas per del code.

en: Parameter + Provided
oc: Paramètre + Fourni

en: Provided
oc: Fourni

en: May only contain lowercase letters, numbers, and underscores and has to start with a letter.
oc: Ne pòt contenir que des minusculas, des nombres, e des tirets bas e doit commencer per una letra.

en: You may enter relative URLs like %url as well as absolute URLs like %absolute-url.
oc: Podètz sasir des URL relativas coma %url, mas tanben des URL absolutdas coma %absolutte-url.

en: A list of integers, separated by commas. E.g. enter "1, 2, 3".
oc: Una lista d'entièrs, separats per de virgulas. Per ex. sasir "1, 2, 3".

en: A list of text tokens, separated by commas. E.g. enter "one, two, three".
oc: Una lista de getons de tèxte, separats per una virgula. Per exemple : sasir "un, deux, trois".

en: @entity identifiers
oc: Identificants de @entity

en: %name must be an integer value.
oc: %name deu èsser una valor entièra.

en: Each value must be an integer.
oc: Cada valor deu èsser un entièr.

en: %name may only contain lowercase letters, numbers, and underscores and has to start with a letter.
oc: %name deu pas conténer que des minusculas, des nombres e des tirets bas, e deu commencer per una letra.

en: Each value may only contain lowercase letters, numbers, and underscores and has to start with a letter.
oc: Cada valor deu pas conténer que des minusculas, des nombres, e des tirets bas, e deu commencer per una letra.

en: List item
oc: Listar l'element

en: Data type: !type
oc: Tipe de donada : !type

en: starts with
oc: commence per

en: Bypass Rules access control
oc: Contornar lo contraròtle d'accès de Rules.

en: Access the Rules debug log
oc: Accedir al jornal de desbugatge de Rules

en: Rules tags autocomplete
oc: Autocomplecion des etiquetas de Rules

en: Missing required module %name.
oc: Lo modul requis %name es mancant.

en: %plugin: The variable name %name contains not allowed characters.
oc: %plugin : Lo nom de variabla %name conten des caractèrs non autorizats.

en: %plugin: Specifying state variables is not possible for child elements.
oc: %plugin : Especificar des variablas d'état es pas possible per les elements enfants.

en: Cannot find @plugin %name. Maybe a required is missing or the module has not implemented the upgrade functionality.
oc: Impossible de trobar lo %name @plugin. Benlèu qu'un element requis es mancant o que lo modul es pas implémenté dins la foncionalitat de mesa a jorn.

en: The selected data property doesn't support writing.
oc: La proprietat des donadas seleccionada ne supporte pas l'écriture.

en: Invalid type specified.
oc: Tipe especificat invalid.

en: Text comparison
oc: Comparason de tèxte

en: Matching text
oc: Tèxte correspondant

en: In case the comparison operation @regex is selected, the matching pattern will be interpreted as a <a href="@regex-wikipedia">regular expression</a>.  Tip: <a href="@RegExr">RegExr: Online Regular Expression Testing Tool</a> is helpful for learning, writing, and testing Regular Expressions.
oc: Dins lo cas ont l'operacion de comparason @regex es seleccionada, lo modèl correspondant serà interprété coma una <a href="@regex-wikipedia">expression rationnelle</a>.  Astuce : l'aisina <a href="@RegExr">RegExr: Online Regular Expression Testing Tool</a> es utile per apprendre, écrire e tester les expressions rationnelles.

en: regular expression
oc: expression régulara

en: Unblock a user
oc: Desblocar un utilizaire

en: Filter by tag
oc: Filtrar per etiqueta

en: Default theme region
oc: Region del tèma per defaut

en: The region, where the debug log should be displayed on the default theme %theme. For other themes, Rules will try to display the log on the same region, or hide it in case it doesn't exist.
oc: La region, ont lo jornal de desbugatge deu s'afichar dins lo tèma per defaut %theme. Per los utres tèmas, Rules essaiera d'afichar lo jornal dins la meteissa region, o lo amagara dins lo cas ont celle-ci n'existerait pas.

en: Admin theme region
oc: Region del tèma de l'administracion

en: The region, where the debug log should be displayed on the admin theme %theme.
oc: La region ont lo jornal de desbugatge deu s'afichar dins lo tèma d'administracion %theme.

en: without identifier
oc: sens identificant

en: Access violation! You have insufficient access permissions to edit this configuration.
oc: Violation d'accès ! Vous ne disposez pas des autorizacions d'accès necessàrias per modificar aquesta configuracion.

en: Open all
oc: Tot dobrir

en: -Close all-
oc: -Tot fermer-

en: -Open all-
oc: -Tot dobrir-

en: edit configuration
oc: modificar la configuracion

en: Administer rule configurations including events, conditions and actions for which the user has sufficient access permissions.
oc: Administrar las configuracions de la règla  comprenant les eveniments, les condicions e las accions per lesquelles l'utilizaire possède los dreches d'accès sufisents.

en: Control all configurations regardless of permission restrictions of events, conditions or actions.
oc: Contrarotlar totas las configuracions indépendamment des restriccions de dreches suls eveniments, les condicions o las accions.

en: All dependencies for the Rules configuration %config are met again, so it has been re-activated.
oc: Totas les dépendances per la configuracion de Rules %config son de novèl presentas ; il a doncas été réactivat.

en: Rules debug information: !log
oc: Informacion de desbugatge de Rules : !log

en: The parameter %name may only be configured using a selector.
oc: Lo paramètre %name pòt pas èsser solament configurat qu'amb l'ajuda d'un selector.

en: The parameter %name may not be configured using a selector.
oc: Lo paramètre %name pòt pas èsser configurat amb l'ajuda d'un selector.

en: Data selector %selector for parameter %name is invalid.
oc: Lo selector de donadas %selector pel paramètre %name es invalid.

en: The data type of the configured argument does not match the parameter's %name requirement.
oc: Lo tipe de donadas de l'argument configurat correspond pas al paramètre de %name requis.

en: Missing configuration for parameter %name.
oc: La configuracion del paramètre %name es mancanta.

en: The component %config does not exist.
oc: Lo component %config existís pas.

en: Logging of Rules evaluation errors
oc: Jornalisation des errors d'avaloracion de Rules

en: Log all warnings and errors
oc: Jornalizar totes los avertiments e errors

en: Log errors only
oc: Ne jornalizar que las errors

en: Evaluations errors are logged to the system log.
oc: Las errors d'avaloracion son consignées dins lo jornal del sistèma.

en: Log debug information to the system log
oc: Jornalizar las informacions de desbugatge dins lo jornal del sistèma

en: Show debug information
oc: Afichar las informacions de desbugatge

en: In case of errors
oc: En cas d'errors

en: Debug information is only shown when rules are evaluated and is visible for users having the permission <a href="!url">%link</a>.
oc: Las informacions de desbugatge ne son rapportées que quand las règlas son avaloradas e n'est visible que pels utilizaires en possédant lo drech <a href="!url">%link</a>.

en: Schedule the execution of Rules components using actions.
oc: Planifier l’execucion des components de Rules utilisant des accions.

en: The @plugin %label (%name) was marked dirty, but passes the integrity check now and is active again.
oc: Lo @plugin %label (%name) a été marqué coma impropare, mas passe ara lo contraròtle d'integritat e es de novèl actiu.

en: The @plugin %label (%name) fails the integrity check and cannot be executed. Error: !message
oc: Lo @plugin %label (%name) échoue al contraròtle d'integritat e pòt pas èsser executat. Error : !messatge

en: Whenever the event occurs, rule evaluation is triggered.
oc: Cada fois que l'eveniment se produit, l'avaloracion de la règla es déclenchée.

en: Rules documentation is kept online. Please use the links below for more information about Rules. Feel free to contribute to improving the online documentation!
oc: La documentacion de Rules es conservée en linha. Veuillez utilizar los ligams çaijós per mai d'informacions sus Rules. N'hésitez pas a contribuer a l'amélioration de la documentacion en linha !

en: Rules introduction
oc: Presentation de Rules

en: Rules terminology
oc: Terminologie de Rules

en: Coding for Rules
oc: Còder per Rules

en: Unknown @plugin %name.
oc: @plugin %name desconegut(e).

en: The list to loop over. The loop will step through each item in the list, allowing further actions on them. See <a href="@url"> the online handbook</a> for more information on how to use loops.
oc: La lista a percórrer. La bocla passera sus cada element dins la lista, permetent des accions sus ceux-ci. Veire lo <a href="@url">manual en linha</a> (en) per mai d'informacions sus lo biais d'utilizar les boclas.

en: Enter PHP code to process the selected argument value.
oc: Sasir lo còde PHP per tractar la valor de l'argument seleccionada.

en: Choose which kind of component to create. Each component type is described in <a href="@url">the online documentation</a>.
oc: Causissètz quel tipe de component crear. Cada tipe de component es décrit dins la <a href="@url">documentacion en linha</a>.

en: A string used for identifying this task. Any existing tasks for this component with the same identifier will be replaced.
oc: Una cadena utilizada per identifier aquesta prètzfach. Tota prètzfach existenta per aqueste component amb lo meteis identificant serà remplaçada.

en: Note that component evaluation is triggered by <em>cron</em> – make sure cron is configured correctly by checking your site's !status. The scheduling time accuracy depends on your configured cron interval. See <a href='@url'>the online documentation</a> for more information on how to schedule evaluation of components.
oc: Notatz que l'avaloracion de component es déclenchée pel <em>cron</em> – asseguratz-vos que lo prètzfach planificat (cron) es configurada corrèctament en vérifiant lo !status de vòstre site. La precision del temps de planification dépend de l’interval configurat dins lo cron. Consultar la <a href='@url'>documentacion en linha</a> per mai d'informacions sus lo biais de planifier una avaloracion de components.

en: Unknown event "!event_name"
oc: Eveniment desconegut  "!event_name"

en: Tags associated with this configuration, used for filtering in the admin interface. Separate multiple tags with commas.
oc: Etiquetas associadas a aquesta configuracion, utilizadas pel filtrage dins l'interfàcia d'administracion. Separar les diferentas etiquetas amb des virgulas.

en: You are about to add a new @plugin to the @config-plugin %label. Use indentation to make conditions a part of this logic group. See <a href="@url">the online documentation</a> for more information on condition sets.
oc: Sètz a mand d'apondre un novèl @plugin dins %label @config-plugin. Utilizatz l'indentation per que les condicions fassent partida d'aqueste grop logique. Veire la <a href="@url">documentacion en linha</a> per mai d'infos suls ensembles de condicions.

en: The date in GMT. You may enter a fixed time (like %format) or any other values in GMT known by the PHP !strtotime function (like "+1 day"). Relative dates like "+1 day" or "now" relate to the evaluation time.
oc: La data en GMT. Podètz entrer un temps fixe (coma %format) o d'autres valors en GMT conegut jos la foncion PHP !strtotime (coma "+1 day"). Las datas relativas telles que "+1 day" o "now" son relativas al moment de l'avaloracion.

en: Deleting this @removed-plugin would break your configuration as some of its provided variables are utilized by the @plugin <a href="!url">%label</a>.
oc: La supression d'aqueste @removed-plugin endommagerait vòstra configuracion perque certaines des variablas qu'il provesís son utilizadas pel @plugin <a href="!url">%label</a>.

en: Select the event to add. However note that all added events need to provide all variables that should be available to your rule.
oc: Seleccionar l'eveniment a apondre. Noter totafois que totes los eveniments aponduts necessitan de provesir totas las variablas que devraient èsser disponibles per vòstra règla.

en: Added the event, but it does not provide all variables utilized.
oc: Eveniment apondut, mas il ne provesís pas totas las variablas utilizadas.

en: Added event %event.
oc: L'eveniment %event es estat apondut.

en: Are you sure you want to remove the event?
oc: Sètz segur que volètz levar l'eveniment ?

en: You are about to remove the event %event.
oc: Sètz a mand de levar l'eveniment %event.

en: Removed the event, but it had provided some variables which are now missing.
oc: Eveniment retiré, il a, cependant, provesís des variablas que son ara mancantas.

en: Event %event has been removed.
oc: L'eveniment %event es estat suprimit.

en: The variable used for holding each list item in the loop. This variable will be available inside the loop only.
oc: La variabla utilizada per maintenir cada item de la lista dins la bocla. Aquesta variabla serà disponible a l'interior de la bocla uniquement.
