Rules (7.x-2.14) - en to no translation catalogue (271 entries)

en: Home
no: Hjem

en: enable
no: aktiver

en: delete
no: slett

en: Delete
no: Slett

en: Operations
no: Handlinger

en: Content
no: Innhold

en: Value
no: Verdi

en: Item
no: Element

en: List
no: Liste

en: Subject
no: Emne

en: Actions
no: Handlinger

en: Confirm
no: Bekreft

en: Cancel
no: Avbryt

en: Remove
no: Fjern

en: Description
no: Beskrivelse

en: Language
no: Språk

en: more
no: mer

en: Disabled
no: Deaktivert

en: Enabled
no: Aktivert

en: Tags
no: Stikkord

en: Taxonomy
no: Taksonomi

en: Content types
no: Innholdstyper

en: all
no: alle

en: Edit
no: Rediger

en: Reset
no: Nullstill

en: None
no: Ingen

en: This action cannot be undone.
no: Denne handlinga kan ikke gjøres om.

en: Message
no: Melding

en: Weight
no: Vekt

en: Settings
no: Innstillinger

en: Name
no: Navn

en: edit
no: rediger

en: Export
no: Eksport

en: Taxonomy term
no: Taksonomi-termer

en: Field
no: Felt

en: Label
no: Etikett

en: Save
no: Lagre

en: Schedule
no: Plan

en: Add
no: Legg til

en: View
no: Vis

en: Path
no: Sti

en: Event
no: Arrangement

en: Text
no: Tekst

en: Component
no: Komponent

en: Components
no: Komponenter

en: Titles
no: Titler

en: Paths
no: Stier

en: User
no: Bruker

en: action
no: handling

en: Continue
no: Fortsett

en: Error
no: Feil

en: Data type
no: Datatype

en: All
no: Alle

en: hours
no: timer

en: days
no: dager

en: Active
no: Aktiv

en: Always
no: Alltid

en: Never
no: Aldri

en: Your changes have been saved.
no: Endringene ble lagret.

en: To
no: Til

en: From
no: Fra

en: Roles
no: Roller

en: Filter
no: Filtrer

en: Log message
no: Loggbeskjed

en: URL alias
no: URL-alias

en: Severity
no: Alvorlighetsgrad

en: Field name
no: Feltnavn

en: Count
no: Antall

en: Conditions
no: Betingelser

en: Warning
no: Advarsel

en: Advanced
no: Avansert

en: Desc
no: Synkende

en: Code
no: Kode

en: OR
no: ELLER

en: Method
no: Metode

en: Basic
no: Grunnleggende

en: Link text
no: Lenketekst

en: Save changes
no: Lagre endringer

en: Cache
no: Hurtigbuffer

en: <All>
no: - Alle -

en: Integer
no: Heltall

en: IP Address
no: IP-adresse

en: false
no: usann

en: true
no: sann

en: text
no: tekst

en: Property
no: Egenskap

en: Defaults
no: Standardverdier

en: Rules
no: Regler

en: minutes
no: minutter

en: Token
no: Symbol

en: Clear
no: Tøm

en: Replacement patterns
no: Erstatningsmønstre

en: Target type
no: Måltype

en: unchanged content
no: uendret innhold

en: unchanged user
no: uendret bruker

en: Entity
no: Entitet

en: AND
no: OG

en: None.
no: Ingen.

en: Negate
no: Gjør negativ

en: created content
no: opprettet innhold

en: updated content
no: oppdaterte innhold

en: viewed content
no: viste innhold

en: deleted content
no: slettet innhold

en: Existing system path
no: Eksisterende systemsti

en: Create or delete a content's URL alias
no: Opprett eller slett URL-alias for innholdet

en: registered user
no: registrert bruker

en: updated user
no: oppdaterte bruker

en: viewed user
no: viste bruker

en: deleted user
no: slettet bruker

en: User has logged in
no: Bruker har logget inn

en: logged in user
no: innlogget bruker

en: User has logged out
no: Bruker har logget ut

en: logged out user
no: avlogget bruker

en: User has role(s)
no: Bruker har rolle(r)

en: any
no: hva som helst

en: Add user role
no: Legg til brukerrolle

en: Remove user role
no: Fjern brukerrolle

en: PHP code
no: PHP-kode

en: Selector
no: Velger

en: Site information
no: Informasjon om nettstedet

en: Convert
no: Konverter

en: revert
no: tilbakefør til tidligere versjon

en: Plugin
no: Tillegg

en: comment
no: kommentar

en: !name field is required.
no: Feltet <em>!name</em> er obligatorisk.

en: disable
no: deaktiver

en: date
no: dato

en: Apply
no: Bruk

en: Variables
no: Variabler

en: Translation
no: Oversettelse

en: Decimal
no: Desimaltall

en: Account blocked
no: Konto er blokkert

en: Usage
no: Bruk

en: Execute
no: Utfør

en: Identifier
no: Identifikator

en: Offset
no: Forskyving

en: contains
no: inneholder

en: Machine name
no: Maskinnavn

en: Account
no: Konto

en: After saving a new comment
no: Etter lagring av en ny kommentar

en: After deleting a comment
no: Etter at en kommentar er slettet

en: Banned IP address %ip
no: Utestengt IP-adresse %ip

en: After deleting a term
no: Etter sletting av en term

en: Add new rule
no: Legg til ny regel

en: clone
no: klone

en: Translate
no: Oversett

en: Entity type
no: Entitetstype

en: vocabulary
no: vokabular

en: User account
no: Brukerkonto

en: Rule
no: Regel

en: Debugging
no: Feilsøking

en: export
no: eksporter

en: translate
no: oversett

en: IP address
no: IP-adresse

en: Active rules
no: Aktive regler

en: Inactive rules
no: Inaktive regler

en: created comment
no: opprettet kommentar

en: updated comment
no: oppdaterte kommentar

en: deleted comment
no: slettet kommentar

en: URL alias exists
no: URL-alias eksisterer

en: Cron maintenance tasks are performed
no: Cron-vedlikeholdsoppgaver utføres

en: Status report
no: Status

en: Configuration name
no: Konfigurasjonsnavn

en: Send mail
no: Send epost

en: Add !name
no: Legg til !name

en: PHP Evaluation
no: Evaluering av PHP

en: viewed comment
no: viste kommentar

en: After saving new content
no: Etter lagring av nytt innhold

en: After updating existing content
no: Etter oppdatering av eksisterende innhold

en: saved content
no: lagret innhold

en: After deleting content
no: Etter at innhold er slettet

en: Content is published
no: Innhold er publisert

en: Content is sticky
no: Innhold er limt

en: Content is promoted to frontpage
no: Innhold er promotert til forsiden

en: PHP code inside of &lt;?php ?&gt; delimiters will be evaluated and replaced by its output. E.g. &lt;? echo 1+1?&gt; will be replaced by 2.
no: PHP-kode innenfor &lt;?php ?&gt;-skilletegn vil bli evaluert og erstattet med utdata fra koden. For eksempel vil &lt;? echo 1+1?&gt; bli erstattet med 2.

en: Furthermore you can make use of the following variables:
no: I tillegg kan du bruke følgende variabler:

en: After saving a new term
no: Etter lagring av en ny term

en: created term
no: opprettet term

en: updated term
no: oppdaterte term

en: unchanged term
no: uendret term

en: Block a user
no: Blokker en bruker

en: Rule sets
no: Regelsett

en: Rule set
no: Regelsett

en: Link path
no: Lenkesti

en: Items per page
no: Elementer per side

en: - All -
no: - Alle -

en: Add event
no: Legg til hendelse

en: %name must be a number.
no: %name må være et tall.

en: Elements
no: Element

en: Upgrade
no: Oppgrader

en: Entities
no: Entiteter

en: Welcome (new user created by administrator)
no: Velkommen (bruker opprettet av administrator)

en: Welcome (awaiting approval)
no: Velkommen, venter på godkjenning av en administrator

en: Welcome (no approval required)
no: Velkommen, ingen godkjenning er påkrevd

en: Password recovery
no: E-post for passordetterspørsel

en: Account activation
no: Aktivering av konto

en: Account cancellation confirmation
no: Bekreftelse av kontoannullering

en: Account canceled
no: Konto annullert

en: Sort By
no: Sorter etter

en: Delete scheduled tasks
no: Slett planlagte oppgaver

en: Data comparison
no: Datasammenligning

en: Action set
no: Handlingssett

en: Manage reaction rules and rule components.
no: Behandle reaksjonsregler og regelkomponenter.

en: unlabeled
no: umerket

en: After updating an existing comment
no: Etter oppdatering av en eksisterende kommentar

en: Before saving a comment
no: Før lagring av en kommentar

en: saved comment
no: lagret kommentar

en: unchanged comment
no: uendret kommentar

en: A comment is viewed
no: En kommentar blir vist

en: Create a new entity
no: Opprett en ny entitet

en: Created entity
no: Opprettet entitet

en: Save entity
no: Lagre entitet

en: Delete entity
no: Slett entitet

en: Add a variable
no: Legg til en variabel

en: Added variable
no: La til variabel

en: Data to compare
no: Data å sammenligne

en: The comparison operator.
no: Sammenligningsoperatoren.

en: Data value
no: Dataverdi

en: Entity is new
no: Entitet er ny

en: Specifies the entity for which to evaluate the condition.
no: Angir entiteten som skal brukes for å evaluere betingelsen.

en: Entity has field
no: Entitet har felt

en: The name of the field to check for.
no: Navnet på feltet som skal sjekkes.

en: Before saving content
no: Før lagring av innhold

en: Content is viewed
no: Innhold blir vist

en: Content is of type
no: Innhold er av type

en: The content type(s) to check for.
no: Innholdstypen(e) som skal sjekkes.

en: Create or delete any URL alias
no: Opprett eller slett et hvilken som helst URL-alias

en: Create or delete a taxonomy term's URL alias
no: Opprett eller slett URL-alias for taksonomitermen

en: Path has URL alias
no: Sti har URL-alias

en: Drupal is initializing
no: Drupal initialiseres

en: System log entry is created
no: Systemloggoppføring opprettet

en: Log entry
no: Loggoppføring

en: Repeat message
no: Gjenta beskjed

en: Select the roles whose users should receive the mail.
no: Velg rollene hvis brukere skal motta e-posten.

en: After updating an existing term
no: Etter oppdatering av en eksisterende term

en: Before saving a taxonomy term
no: Før lagring av en taksonomiterm

en: saved term
no: lagret term

en: deleted term
no: slettet term

en: After saving a new vocabulary
no: Etter lagring av et nytt vokabular

en: created vocabulary
no: opprettet vokabular

en: After updating an existing vocabulary
no: Etter oppdatering av et eksisterende vokabular

en: updated vocabulary
no: oppdaterte vokabular

en: unchanged vocabulary
no: uendret vokabular

en: Before saving a vocabulary
no: Før lagring av et vokabular

en: saved vocabulary
no: lagret vokabular

en: After deleting a vocabulary
no: Etter sletting av et vokabular

en: deleted vocabulary
no: slettet vokabular

en: After saving a new user account
no: Etter lagring av en ny brukerkonto

en: After updating an existing user account
no: Etter oppdatering av en eksisterende brukerkonto

en: Before saving a user account
no: Før lagring av en brukerkonto

en: saved user
no: lagret bruker

en: User account page is viewed
no: Brukerkontoside blir vist

en: After a user account has been deleted
no: Etter en brukerkonto er slettet

en: User is blocked
no: Bruker er blokkert

en: If checked, the condition result is negated such that it returns TRUE if it evaluates to FALSE.
no: Når denne markeres gjøres resultatet om til den motsatte verdi. Dvs at den returnerer TRUE(sant) dersom den evalueres til FALSE(usant).

en: Select the %element to add
no: Velg %element å legge til

en: React on event
no: Reager på hendelse

en: Add new component
no: Legg til ny komponent

en: Scheduled Rules components
no: Planlagte Rules-komponenter

en: Scheduled Rules components that are executed based on time and cron
no: Planlagte Rules-komponenter som utføres basert på tid og cron

en: Asc
no: Stigende

en: Entity is of type
no: Entitet er av type

en: The entity type to check for.
no: Entitetstypen som skal sjekkes.

en: There are no active rules. <a href="!url">Add new rule</a>.
no: Det er ingen aktive regler. <a href="!url">Legg til ny regel</a>.

en: There are no inactive rules.
no: Det er ingen inaktive regler.

en: Import rule
no: Importer regel

en: Import component
no: Importer komponent

en: Order rules that react on the same event. Rules with a higher weight are evaluated after rules with less weight.
no: Sorter regler som reagerer på samme hendelse. Regler med høyere vekt evalueres etter regler med mindre vekt.

en: Entity bundle
no: Entitetspakke

en: Whenever the event occurs, rule evaluation is triggered.
no: Når hendelsen oppstår, evalueres regelen.

en: Tags associated with this configuration, used for filtering in the admin interface. Separate multiple tags with commas.
no: Stikkord forbundet med denne konfigurasjonen, brukt for å filtrere i administrasjonsgrensesnittet. Skill flere stikkord med komma.
