Rules (7.x-2.3) - en to is translation catalogue (104 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: enable
is: virkja

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Item
is: Hlutur

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: Tags
is: Efnisorð

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: all
is: allt

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Message
is: Skilaboð

en: Weight
is: Vægi

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Event
is: Viðburður

en: Text
is: Texti

en: Component
is: Íhlutur

en: Components
is: Íhlutir

en: Titles
is: Titlar

en: Paths
is: Slóðir

en: User
is: Notandi

en: action
is: aðgerð

en: Continue
is: Halda áfram

en: Error
is: Villa

en: Node
is: Nóða

en: Data type
is: Gagnategund

en: All
is: Allt

en: hours
is: klukkutímar

en: days
is: dagar

en: Active
is: Virkt

en: Always
is: Alltaf

en: Never
is: Aldrei

en: Your changes have been saved.
is: Breytingarnar þínar hafa verið vistaðar.

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Roles
is: Hlutverk

en: Filter
is: Sía

en: Variable name
is: Nafn breytu

en: Severity
is: Alvarleiki

en: Conditions
is: Skilyrði

en: Warning
is: Viðvörun

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: System
is: Kerfi

en: Code
is: Kóði

en: OR
is: EÐA

en: Basic
is: Einfalt

en: Save changes
is: Vista breytingar

en: Cache
is: Flýtiminni

en: Integer
is: Heiltala

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Rules
is: Reglur

en: seconds
is: sekúndur

en: Clear
is: Hreinsa

en: AND
is: OG

en: None.
is: Ekkert.

en: logged in user
is: innskráður notandi

en: Site information
is: Upplýsingar vefs

en: Convert
is: Umbreyta

en: revert
is: bakfæra

en: !name field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út !name reitinn.

en: disable
is: afvirkja

en: date
is: dagsetning

en: Apply
is: Virkja

en: Translation
is: Þýðing

en: Identifier
is: Aðgreinir

en: contains
is: inniheldur

en: clone
is: klóna

en: Translate
is: Þýða

en: User account
is: Notandaaðgangur

en: Rule
is: Regla

en: Rule set
is: Reglusett

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: The value of the variable.
is: Gildi breytunnar.

en: Action set
is: Aðgerðaruna

en: Add a variable
is: Bæta við breytu
