Rules (7.x-2.5) - en to ca translation catalogue (224 entries)

en: Home
ca: Inici

en: enable
ca: habilita

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Item
ca: Element

en: Type
ca: Tipus

en: List
ca: Llistat

en: Subject
ca: Assumpte

en: Actions
ca: Accions

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: all
ca: tot

en: Edit
ca: Edita

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Message
ca: Missatge

en: Weight
ca: Pes

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Import
ca: Importa

en: Export
ca: Exporta

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Schedule
ca: Planificar

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Path
ca: Camí

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Titles
ca: Títols

en: Paths
ca: Camins

en: type
ca: tipus

en: User
ca: Usuari

en: action
ca: acció

en: Continue
ca: Continua

en: Data type
ca: Tipus de dada

en: All
ca: Tot

en: hours
ca: hores

en: days
ca: dies

en: Active
ca: Actiu

en: Always
ca: Sempre

en: Never
ca: Mai

en: Your changes have been saved.
ca: S'han desat els vostres canvis.

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Roles
ca: Rols

en: Filter
ca: Filtra

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: Variable name
ca: Nom de la variable

en: Message type
ca: Tipus de missatge

en: Severity
ca: Severitat

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Conditions
ca: Condicions

en: Warning
ca: Avís

en: Advanced
ca: Avançat

en: System
ca: Sistema

en: Code
ca: Codi

en: OR
ca: O

en: Method
ca: Mètode

en: Loop
ca: Bucle

en: Basic
ca: Bàsic

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Cache
ca: Memòria cau

en: <All>
ca: <Tot>

en: Operator
ca: Operador

en: Integer
ca: Enter

en: false
ca: fals

en: true
ca: cert

en: Property
ca: Propietat

en: Defaults
ca: Per defecte

en: Rules
ca: Regles

en: seconds
ca: segons

en: minutes
ca: minuts

en: Clear
ca: Neteja

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: Target type
ca: Tipus d'objectiu

en: Entity
ca: Entitat

en: AND
ca: I

en: None.
ca: Cap.

en: Negate
ca: Nega

en: Existing system path
ca: Camins de sistema existent

en: Create or delete a content's URL alias
ca: Crea o suprimeix un àlies URL de contingut

en: User has logged in
ca: Usuari ha iniciat sessió

en: User has logged out
ca: Usuari a tancat sessió

en: logged out user
ca: usuari desconectat

en: User has role(s)
ca: Usuari té rol(s)

en: any
ca: qualsevol

en: Add user role
ca: Afegeix un rol d'usuari

en: Execute custom PHP code
ca: Executa codi PHP personalitzat

en: PHP code
ca: Codi PHP

en: Site information
ca: Informació del lloc web

en: Convert
ca: Converteix

en: revert
ca: reverteix

en: Plugin
ca: Connector

en: comment
ca: comentari

en: !name field is required.
ca: El camp !name és obligatori.

en: disable
ca: inhabilita

en: date
ca: data

en: Apply
ca: Aplica

en: Translation
ca: Traducció

en: years
ca: anys

en: Usage
ca: Ús

en: Execute
ca: Executa

en: Identifier
ca: Identificador

en: Offset
ca: Desplaçament

en: contains
ca: conté

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Data
ca: Dades

en: After saving a new comment
ca: Després de desar un nou comentari

en: After deleting a comment
ca: Després de suprimir un comentari

en: After deleting a term
ca: Després de suprimir un terme

en: Add new rule
ca: Afegeix una nova regla

en: clone
ca: clona

en: Translate
ca: Tradueix

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: vocabulary
ca: vocabulari

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Rule
ca: Regla

en: Debugging
ca: Depuració

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: translate
ca: tradueix

en: Filter by event
ca: Filtra per esdeveniment

en: Active rules
ca: Regles actives

en: Inactive rules
ca: Regles inactives

en: URL alias exists
ca: L'àlies d'URL existeix

en: Cron maintenance tasks are performed
ca: S'estan executant les tasques de manteniment cron

en: Set breadcrumb
ca: Estableix el fil d'ariadna

en: Configuration name
ca: Nom de la configuració

en: ends with
ca: acaba per

en: Add !name
ca: Afegeix !name

en: is greater than
ca: és més gran que

en: After saving new content
ca: Després de desar un nou contingut

en: After updating existing content
ca: Després d'actualitzar contingut existent

en: After deleting content
ca: Després de suprimir contingut

en: Content is published
ca: El contingut està publicat

en: Content is promoted to frontpage
ca: El contingut està promogut a la portada

en: After saving a new term
ca: Després de desar un nou terme

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: The value of the variable.
ca: El valor de la variable

en: Add event
ca: Afegeix esdeveniment

en: %name must be a number.
ca: %name ha de ser un número.

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: schedule
ca: programa

en: Entities
ca: Entitats

en: Sort By
ca: Ordena per

en: Delete scheduled tasks
ca: Suprimeix les tasques programades

en: Data comparison
ca: Comparació de dades

en: Administer rule configurations
ca: Administreu les configuracions de la regla

en: After updating an existing comment
ca: Després d'actualitzar un comentari existent

en: Before saving a comment
ca: Abans de desar un comentari

en: A comment is viewed
ca: S'està veient un comentari

en: Set a data value
ca: Estableix el valor d'una dada

en: Create a new entity
ca: Crea una nova entitat

en: Created entity
ca: Entitat creada

en: Delete entity
ca: Suprimeix entitat

en: Add a variable
ca: Afegeix una variable

en: Entity is new
ca: L'entitat és nova

en: Entity has field
ca: L'entitat té el camp

en: Before saving content
ca: Abans de desar contingut

en: Content is viewed
ca: S'està visualitzant contingut

en: Content is of type
ca: Contingut és del tipus

en: Create or delete any URL alias
ca: Crea o suprimeix qualsevol àlies URL

en: If specified, the language for which the URL alias applies.
ca: Si s'especifica, la llengua pel qual aplica l'àlies d'URL.

en: Create or delete a taxonomy term's URL alias
ca: Crea o suprimeix un àlies URL de terme de taxonomia

en: Path has URL alias
ca: El camí té un àlies d'URL

en: Specifies the existing path you wish to check for. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
ca: Especifiqueu el camí existent que voleu comprovar. Per exemple: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Replacement patterns for %label
ca: Patrons de reemplaçament per %label

en: Drupal is initializing
ca: S'està inicialitzant el Drupal

en: System log entry is created
ca: S'està creant una entrada al registre del sistema

en: Show a message on the site
ca: Mostra un missatge al lloc

en: After updating an existing term
ca: Després d'actualitzar un terme existent

en: Before saving a taxonomy term
ca: Abans de desar un terme de taxonomia

en: After saving a new vocabulary
ca: Després de desar un nou vocabulari

en: After updating an existing vocabulary
ca: Després d'actualitzar un vocabulari existent

en: Before saving a vocabulary
ca: Abans de desar un vocabulari

en: After deleting a vocabulary
ca: Després de suprimir un vocabulari

en: After saving a new user account
ca: Després de desar un nou compte d'usuari

en: After updating an existing user account
ca: Després d'actualitzar un compte d'usuari existent

en: Before saving a user account
ca: Abans de desar un compte d'usuari

en: User account page is viewed
ca: S'esta visualitzant la pàgina de compte d'usuari

en: After a user account has been deleted
ca: Després de que s'hagi suprimit un compte d'usuari

en: User is blocked
ca: Usuari està bloquejat

en: Variable label
ca: Etiqueta de la variable

en: The variable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique in the current scope.
ca: El nom de la variable ha de contenir només lletres en minúscula, números i guions baixos i ha de ser únic en l'àmbit actual.

en: If checked, the condition result is negated such that it returns TRUE if it evaluates to FALSE.
ca: Si es marca, el resultat de la condició es nega, de tal forma que retorna CERT si s'avalua com FALS.

en: Select the %element to add
ca: Selecciona la %element a afegir

en: React on event
ca: Reacciona a l'esdeveniment

en: Add new component
ca: Afegeix un nou component

en: Task identifier
ca: Identificador de tasca

en: Entity is of type
ca: L'entitat és del tipus

en: There are no active rules. <a href="!url">Add new rule</a>.
ca: No hi ha regles actives. <a href="!url">Afegiu una nova regla</a>.

en: There are no inactive rules.
ca: No hi ha regles inactives.

en: Import rule
ca: Importa una regla

en: Add a new !plugin
ca: Afegeix un nou !plugin

en: Data value is empty
ca: Valor de la dada és buit

en: Calculate a value
ca: Calcula un valor

en: Input value 1
ca: Valor d'entrada 1

en: The first input value for the calculation.
ca: El primer valor d'entrada per al càlcul.

en: The calculation operator.
ca: L'operador del càlcul.

en: Input value 2
ca: Valor d'entrada 2

en: The second input value.
ca: El segon valor d'entrada.

en: Calculation result
ca: Resultat del càlcul

en: Add an item to a list
ca: Afegeix un element a la llista

en: List contains item
ca: Llista conté un element

en: Text comparison
ca: Comparació de text

en: Filter by tag
ca: Filtra per etiqueta

en: Whenever the event occurs, rule evaluation is triggered.
ca: Sempre que es produeixi l'esdeveniment, es dispara l'avaluació de la regla.

en: Integrity
ca: Integritat

en: condition
ca: condició
