Rules (7.x-2.5) - en to ug translation catalogue (61 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: enable
ug: ئېچىش

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Item
ug: تۈرلەر

en: Type
ug: تىپى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Content types
ug: مەزمۇن تۈرلىرى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: Label
ug: بەلگە

en: Schedule
ug: كۈنتەرتىپ

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Text
ug: تېكىست

en: Error
ug: خاتالىق

en: All
ug: ھەممە

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Severity
ug: مۇھىملىقى

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: System
ug: سېستىما

en: Code
ug: كود

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Loop
ug: دەۋرىي

en: text
ug: تېكىست

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: None.
ug: يوق.

en: any
ug: ھەرقانداق

en: Site information
ug: بېكەت ئۇچۇرلىرى

en: Plugin
ug: قىستۇرمىلار

en: comment
ug: باھا

en: date
ug: چىسلا

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: After saving a new comment
ug: يېڭى ئىنكاس ساقلانغاندىن كىيىن

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: User account
ug: ئەزا ھساباتى

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Sort By
ug: تىزىش
