Rules (7.x-2.7) - en to gu translation catalogue (71 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: enable
gu: સક્રિય

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Item
gu: નંગ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: List
gu: સૂચિ

en: Subject
gu: વિષય

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Confirm
gu: ખાતરી કરો

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: more
gu: વધુ

en: Content types
gu: સામગ્રી પ્રકાર

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: None
gu: એકે નહિ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Message
gu: સંદેશ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Import
gu: આયાત

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Path
gu: પાથ

en: Text
gu: લખાણ

en: type
gu: પ્રકાર

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: action
gu: ક્રિયા

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: Error
gu: ભુલ

en: Node
gu: નોડ

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Never
gu: કદી નહી

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Warning
gu: ચેતવણી

en: OR
gu: અથવા

en: Method
gu: પદ્ધતિ

en: Save changes
gu: સંપાદનો સાચવો

en: Cache
gu: સંગ્રહ

en: <All>
gu: <બધું>

en: Integer
gu: પૂર્ણાંક

en: AND
gu: અને

en: any
gu: કોઈપણ

en: Site information
gu: સાઈટ વિશે ની માહિતી

en: disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: date
gu: તારીખ

en: URI
gu: યુઆરઆઇ

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Translation
gu: ભાષાંતર

en: Account
gu: ખાતુ

en: Data
gu: માહિતી

en: After deleting a comment
gu: ટિપ્પણી રદ કયૅા પછી

en: Translate
gu: ભાષાંતર

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: IP address
gu: IP સરનામું

[ctx: data_types]
en: List
gu: સૂચિ

[ctx: data_types]
en: list
gu: સૂચિ
