Rules (7.x-2.7) - en to mk translation catalogue (23 entries)

en: Home
mk: Дома

en: Content
mk: Содржина

en: Type
mk: Тип

en: List
mk: Листа

en: Actions
mk: Акции

en: Confirm
mk: Потврда

en: Remove
mk: Одстрани

en: Taxonomy
mk: Таксономија

en: Content types
mk: Типови содржина

en: Settings
mk: Поставки

en: edit
mk: промени

en: Import
mk: Внесување

en: Export
mk: Изнесување

en: Taxonomy term
mk: Термин од таксономија

en: Add
mk: Додај

en: Active
mk: Активно

en: Roles
mk: Улоги

en: Site information
mk: Информации за веб-локацијата

en: comment
mk: коментар

en: User account
mk: Корисничка сметка

en: - All -
mk: - Сите -

[ctx: data_types]
en: List
mk: Листа

[ctx: data_types]
en: list
mk: листа
