Rules (7.x-2.7) - en to mr translation catalogue (67 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: enable
mr: समर्थ

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: Content types
mr: साहित्य प्रकार

en: all
mr: सर्व

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Path
mr: रस्ता

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Text
mr: अक्षर

en: type
mr: प्रकार

en: User
mr: सदस्य

en: action
mr: कृती

en: Error
mr: तृटी

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: Never
mr: कधीही नाही

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Filter
mr: गाळणी

en: Message type
mr: संदेशाचा प्रकार

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Conditions
mr: अटी

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: months
mr: महिने

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: Negate
mr: रद्द

en: Site information
mr: साइट ची माहिती

en: comment
mr: प्रतिक्रिया

en: date
mr: दिनांक

en: Account
mr: खाते

en: After saving a new comment
mr: नवीन टिप्पणी सौरक्षित केल्यानंतर

en: After deleting a comment
mr: टिप्पणी मिटवल्यानंतर

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार
