Rules (7.x-2.8) - en to ro translation catalogue (144 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: enable
ro: activare

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Item
ro: Produs

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Tags
ro: Etichete

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: all
ro: toate

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Message
ro: Mesaj

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Path
ro: Cale

en: Component
ro: Componentă

en: Titles
ro: Titluri

en: type
ro: tip

en: User
ro: Utilizator

en: action
ro: acţiune

en: Continue
ro: Continuare

en: Error
ro: Eroare

en: Node
ro: Nod

en: Data type
ro: Tip de date

en: All
ro: Toate

en: hours
ro: ore

en: days
ro: zile

en: Active
ro: Activ

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Never
ro: Niciodată

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Severity
ro: Gravitate

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Count
ro: Contor

en: Conditions
ro: Condiții

en: Warning
ro: Avertizare

en: Advanced
ro: Avansat

en: System
ro: Sistem

en: Desc
ro: Descendent

en: Code
ro: Cod

en: Method
ro: Metodă

en: Loop
ro: Buclă

en: Basic
ro: Simplu

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: <All>
ro: <Toate>

en: Integer
ro: Număr întreg

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Property
ro: Proprietate

en: Defaults
ro: Implicite

en: Rules
ro: Reguli

en: seconds
ro: secunde

en: Token
ro: Simbol

en: Clear
ro: Elimină

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: equals
ro: egal

en: Target type
ro: Tipul țintei

en: Entity
ro: Entitate

en: None.
ro: Niciunul.

en: Negate
ro: Neagă

en: Existing system path
ro: Calea de sistem existentă

en: The mail's subject.
ro: Subiect e-mail.

en: any
ro: orice

en: Add user role
ro: Adaugă rol utilizator

en: Execute custom PHP code
ro: Execută cod PHP propiu

en: PHP code
ro: Cod PHP

en: Site information
ro: Informațiile site-ului

en: Convert
ro: Convertire

en: revert
ro: revenire

en: comment
ro: comentariu

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: disable
ro: dezactivare

en: date
ro: dată

en: URI
ro: URL

en: Apply
ro: Aplică

en: Variables
ro: Variabile

en: Translation
ro: Traducere

en: Decimal
ro: Zecimal

en: Account blocked
ro: Cont blocat

en: Usage
ro: Utilizare

en: Execute
ro: Execută

en: Identifier
ro: Identificator

en: Offset
ro: Decalaj

en: contains
ro: conţine

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Account
ro: Cont

en: Data
ro: Dată

en: After saving a new comment
ro: După salvarea unui comentariu nou

en: After deleting a comment
ro: După ştergerea unui comentariu

en: Banned IP address %ip
ro: Adresă IP blocată %ip

en: After deleting a term
ro: După ştergerea unui termen

en: Translate
ro: Traducere

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: User account
ro: Cont utilizator

en: Debugging
ro: Depanare

en: Parameter
ro: Parametru

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Configuration name
ro: Numele configurării

en: Add more
ro: Adaugă mai mult

en: is greater than
ro: este mai mare ca

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: The value of the variable.
ro: Valoarea variabilei.

en: %name must be a number.
ro: %name trebuie să fie un număr.

en: Elements
ro: Elemente

en: Upgrade
ro: Actualizare

en: Entities
ro: Entități

en: Welcome (new user created by administrator)
ro: Bun venit (utilizator nou creat de administrator)

en: Welcome (awaiting approval)
ro: Bun venit (așteaptă aprobare)

en: Welcome (no approval required)
ro: Bun venit (aprobarea nu este necesară)

en: Password recovery
ro: Recuperare parolă

en: Account activation
ro: Activare cont

en: Account cancellation confirmation
ro: Confirmarea anulării contului

en: Account canceled
ro: Cont anulat

en: Reload form
ro: Reîncarcă forma

en: Asc
ro: Ascendent

en: List item
ro: Element din listă
