Rules (7.x-2.9) - en to eo translation catalogue (98 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: enable
eo: ŝaltu

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: Actions
eo: Agoj

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: more
eo: pli

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Content types
eo: Enhavaj tipoj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Weight
eo: Pezo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Import
eo: Importu

en: Export
eo: Eksportu

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: Path
eo: Vojo

en: Text
eo: Teksto

en: Component
eo: Komponanto

en: type
eo: tipo

en: User
eo: Uzanto

en: action
eo: ago

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Error
eo: Eraro

en: Node
eo: Nodo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: PHP
eo: PHA

en: Never
eo: Neniam

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Roles
eo: Roloj

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Severity
eo: Graveco

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Count
eo: Kalkulo

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

en: Advanced
eo: Specialaj

en: System
eo: Sistemo

en: Desc
eo: malkreske

en: Code
eo: Kodo

en: Cache
eo: Kaŝmemoro

en: Integer
eo: Entjero

en: Rules
eo: Reguloj

en: None.
eo: Neniu.

en: Negate
eo: Negaciu

en: Existing system path
eo: Ekzistanta sistema vojo

en: any
eo: iu ajn

en: Site information
eo: Retejaj informoj

en: revert
eo: malfari

en: comment
eo: komento

en: !name field is required.
eo: La kampo !name estas nepra.

en: disable
eo: malŝalti

en: date
eo: dato

en: Apply
eo: Apliku

en: Variables
eo: Variabloj

en: Account
eo: Konto

en: After saving a new comment
eo: Konservinte novan komenton

en: After deleting a comment
eo: Foriginte komenton

en: Banned IP address %ip
eo: Forbaris IP-adreson %ip

en: Add new rule
eo: Aldonu novan regulon

en: Translate
eo: Traduku

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: User account
eo: Uzanta konto

en: Add !name
eo: Aldonu !name-n

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: The value of the variable.
eo: La valoro de la variablo.

en: Add event
eo: Aldonu eventon

en: Elements
eo: Elementoj

en: Welcome (new user created by administrator)
eo: Bonveno (nova uzanto kreiĝi per administristo)

en: Manage reaction rules and rule components.
eo: Mastrumu reakciajn regulojn kaj regulajn elementojn.

en: Select the %element to add
eo: Selektu la %element por aldoni

en: Rules scheduler
eo: Rula vicigilo

en: Rules configuration
eo: Rulaj agordoj

en: Scheduled Rules components
eo: Elementoj de rula vicigilo

en: Asc
eo: kreske
