Conditional Rules (7.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Continue
de: Weiter

en: Condition
de: Bedingung

en: unlabeled
de: ohne Beschriftung

en: The data to be compared, specified by using a data selector, e.g. "node:author:name".
de: Daten zum Vergleichen, spezifiziert durch eine Auswahl, z.B. „node:author:name“

en: Data value
de: Datenwert

en: The value to compare the data with.
de: Die Daten mit diesem Wert vergleichen.
