Conditional Rules (7.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Continue
it: Continua

en: Condition
it: Condizione

en: Rules
it: Regole

en: unlabeled
it: senza nome

en: The data to be compared, specified by using a data selector, e.g. "node:author:name".
it: Il dato da confrontare, specificato tramite un selettore tipo "node:author:name"

en: Data value
it: Valore

en: The value to compare the data with.
it: Il valore con cui confrontare il dato
