Conditional Rules (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Continue
fr: Continuer

en: unlabeled
fr: sans étiquette

en: The data to be compared, specified by using a data selector, e.g. "node:author:name".
fr: Les données à comparer, spécifiées par l'utilisation d'un sélecteur de données, ex. "node:author:name".

en: Data value
fr: Valeur de la donnée

en: The value to compare the data with.
fr: La valeur à comparer avec la donnée.

[ctx: conditional rules]
en: If
fr: Si

[ctx: conditional rules]
en: Else
fr: Sinon
