Conditional Rules (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (7 entries)

en: Continue
hu: Folytatás

en: Condition
hu: Feltétel

en: Rules
hu: Szabályok

en: unlabeled
hu: címke nélküli

en: The data to be compared, specified by using a data selector, e.g. "node:author:name".
hu: Az összehasonlítani kívánt adat, egy adatkiválasztó használatával megadva. Például: „node:author:name”.

en: Data value
hu: Adat

en: The value to compare the data with.
hu: Az érték, amellyel össze kell hasonlítani az adatot.
