Conditional Rules (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Continue
ja: 継続

en: Condition
ja: コンディション

en: Rules
ja: ルール

en: unlabeled
ja: ラベルなし

en: The data to be compared, specified by using a data selector, e.g. "node:author:name".
ja: 比較するデータを、データセレクターを用いて指定してください。例: "node:author:name"。

en: Data value
ja: データの値

en: The value to compare the data with.
ja: データと比較する値。
