Conditional Rules (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Continue
ru: Продолжить

en: Condition
ru: Условие

en: Rules
ru: Правила

en: unlabeled
ru: без метки

en: The data to be compared, specified by using a data selector, e.g. "node:author:name".
ru: Данные для сравнения, указанные с помощью селектора данных, например "node:author:name".

en: Data value
ru: Значение данных

en: The value to compare the data with.
ru: Значение для сравнения данных.

[ctx: conditional rules]
en: If
ru: Если

[ctx: conditional rules]
en: Else
ru: Иначе

[ctx: conditional rules]
en: Case
ru: Вариант

[ctx: conditional rules]
en: Default case
ru: Вариант по умолчанию

[ctx: conditional rules]
en: While
ru: Пока

[ctx: conditional rules]
en: (Else) If
ru: (Иначе) Если
