Conditional Rules (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Continue
uk: Продовжити

en: Condition
uk: Умова

en: Rules
uk: Правила

en: unlabeled
uk: без мітки

en: The data to be compared, specified by using a data selector, e.g. "node:author:name".
uk: Дані, що будуть порівнюватися, що вказуються за допомогою селектора даних, наприклад "node:author:name".

en: Data value
uk: Значення даних

en: The value to compare the data with.
uk: Значення для порівняння данихю

[ctx: conditional rules]
en: If
uk: Якщо

[ctx: conditional rules]
en: Else
uk: Інакше

[ctx: conditional rules]
en: Switch
uk: Перемикач

[ctx: conditional rules]
en: Case
uk: Варіант

[ctx: conditional rules]
en: Default case
uk: Базовий варіант

[ctx: conditional rules]
en: While
uk: Поки

en: Conditional Rules
uk: Умовні правила

[ctx: conditional rules]
en: (Else) If
uk: (Інакше) Якщо
