Rules download (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Filename
de: Dateiname

en: Rules
de: Regeln

en: Drupal path
de: Drupal-Pfad

en: File directory
de: Dateiverzeichnis

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
de: Wählen Sie aus, wo die Dateien abgelegt werden sollen. Der Private Dateispeicher erfordert bedeutend mehr Performance als der Öffentliche Dateispeicher, bietet jedoch einen geschützten Zugang zu Dateien in diesem Feld.
