Rules download (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (5 entries)

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Rules
pl: Reguły

en: Drupal path
pl: Ścieżka systemu

en: File directory
pl: Katalog plików

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pl: Wybór miejsca, w którym zostaną umieszczone docelowo pliki. Pliki prywatne powodują większe obciążenie systemu, ale pozwalają na skuteczną ochronę przed niepowołanym dostępem.
