Rules download (7.x-2.0) - en to hu translation catalogue (5 entries)

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Rules
hu: Szabályok

en: Drupal path
hu: Drupal útvonal

en: File directory
hu: Fájl könyvtár

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
hu: A végső fájlok tárolási helyének kiválasztása. A privát fájlok tárolása sokkal nagyobb terhelést jelent, mint a nyilvános fájloké, de a fájlokhoz korlátozott hozzáférést tesz lehetővé ezen a mezőn belül.
