Rules download (7.x-2.0) - en to uk translation catalogue (5 entries)

en: Filename
uk: Назва файла

en: Rules
uk: Правила

en: Drupal path
uk: Шлях Drupal

en: File directory
uk: Каталог файлів

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
uk: Вкажіть кінцеве місце збереження файлів. Приватне сховище файлів забирає більше ресурсів, ніж загальнодоступне, але дозволяє обмежити доступ до файлів лише через це поле.
