Rules download (7.x-2.1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Rules
pt: Regras

en: Drupal path
pt: Caminho do Drupal

en: File directory
pt: Diretório de arquivos

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pt: Selecione onde os arquivos finais devem ser armazenados. O armazenamento de arquivos privados tem um custo computacional significativamente maior do que o de arquivos públicos, mas permite acesso restrito a arquivos neste campo.
