Rules download (7.x-2.1) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Filename
it: Nome file

en: Rules
it: Regole

en: Drupal path
it: Path di Drupal

en: File directory
it: Cartella file

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
it: Seleziona dove i file dovranno essere memorizzati. I file privati hanno un costo di gestione maggiore ma permettono l'accesso limitato ai file memorizzati in questo campo.
