Rules download (7.x-2.1) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Filename
ru: Имя файла

en: Rules
ru: Правила

en: Drupal path
ru: Drupal путь

en: File directory
ru: Каталог файлов

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ru: Укажите конечное место сохранения файлов. Личное хранилище файлов занимает больше ресурсов, чем общедоступное, но позволяет ограничить доступ к файлам только данным полем.
