EFQ Rules (7.x-2.0) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Age
id: Usia

en: Field
id: Bidang

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Length
id: Panjang

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Fields
id: Bidang isian

en: Count
id: Jumlah

en: Start
id: Mulai

en: Key
id: Kunci

en: Deleted
id: Terhapus

en: Column
id: Kolom

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Direction
id: Arah

en: Bundle
id: Bundel

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: The field name.
id: Nama bidang.
