EFQ Rules (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Value
it: Valore

en: Age
it: Età

en: Tag
it: Etichetta

en: Field
it: Campo

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Length
it: Lunghezza

en: Continue
it: Continua

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Fields
it: Campi

en: Count
it: Numero

en: Start
it: Inizio

en: Operator
it: Operatore

en: Rules
it: Regole

en: Key
it: Chiave

en: Deleted
it: Eliminato

en: Column
it: Colonna

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Direction
it: Direzione

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Reload form
it: Ricaricare form

en: The field name.
it: Il nome del campo.
