EFQ Rules (7.x-2.0) - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Age
ru: Возраст

en: Tag
ru: Тег

en: Field
ru: Поле

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Length
ru: Длина

en: Continue
ru: Продолжить

en: Revision ID
ru: ID редакции

en: Fields
ru: Поля

en: Count
ru: Количество

en: Start
ru: Начало

en: Operator
ru: Оператор

en: Rules
ru: Правила

en: Key
ru: Ключ

en: Deleted
ru: Удалено

en: Object
ru: Объект

en: Column
ru: Колонка

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Direction
ru: Направление

en: Bundle
ru: Набор

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Reload form
ru: Перезагрузить форму

en: The field name.
ru: Имя данного поля.
