EFQ Rules (7.x-2.0) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Age
hu: Kor

en: Tag
hu: Címke

en: Field
hu: Mező

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Length
hu: Hosszúság

en: Continue
hu: Folytatás

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: Fields
hu: Mezők

en: Count
hu: Mennyiség

en: Start
hu: Kezdete

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Rules
hu: Szabályok

en: Key
hu: Kulcs

en: Deleted
hu: Törölt

en: Object
hu: Objektum

en: Column
hu: Oszlop

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Direction
hu: Irány

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Reload form
hu: Űrlap újratöltése

en: The field name.
hu: A mező neve.
