Rules Forms Support (7.x-1.0-beta5) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Title
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Message
id: Pesan

en: Required
id: Wajib

en: Access
id: Akses

en: Path
id: Jalur

en: Form ID
id: ID formulir

en: Options
id: Opsi

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: Query
id: Kueri

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: Text field
id: Bidang isian teks

en: Text area
id: Area teks

en: Form
id: Formulir

en: Activate
id: Aktifkan

en: Radios
id: Radio

en: The settings have been saved.
id: Setingan telah disimpan

en: Element type
id: Tipe elemen
