Rules Forms Support (7.x-1.0-beta5) - en to ru translation catalogue (46 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Message
ru: Сообщение

en: Required
ru: Обязательно

en: Access
ru: Доступ

en: Path
ru: Путь

en: Form ID
ru: ID формы

en: Options
ru: Настройки

en: Save settings
ru: Сохранить настройки

en: Rules
ru: Правила

en: Query
ru: Запрос

en: Select list
ru: Список выбора

en: Text field
ru: Текстовое поле

en: acting user
ru: действующий пользователь

en: Text area
ru: Текстовая область

en: Form
ru: Форма

en: Activate
ru: Активировать

en: Form element
ru: Элемент формы

en: Radios
ru: Радиокнопка

en: The settings have been saved.
ru: Настройки были сохранены.

en: Checkbox
ru: Флажок

en: form
ru: форма

en: Checkboxes
ru: Блоки флажков

en: Display form element IDs
ru: Показывать идентификаторы (ID) элементов форм

en: Forms where events are activated
ru: Формы, где события активированы

en: Deactivate events
ru: Деактивировать события

en: The event settings have been saved.
ru: Настройки события были сохранены.

en: Events for %form_id have already been activated.
ru: Собятия для %form_id уже были активированы.

en: Are you sure you want to activate events for %form?
ru: Вы уверены, что хотите активировать события для %form?

en: %form has been activated.
ru: %form была активирована.

en: @form is submitted
ru: @form отправленна

en: Form state
ru: Состояние формы

en: Fragment
ru: Фрагмент

en: Element weight
ru: Вес элемента

en: Value(s)
ru: Значение(я)

en: Settings and overview of form events.
ru: Настройки и обзор событий форм.

en: Activate events for
ru: Активировать события для

en: Hidden element ID: %elem
ru: Скрытый ID элемента: %elem

en: Element ID: %elem
ru: ID элемента: %elem

en: Form events
ru: События форм

en: Activate events for a form
ru: Активировать события для формы

en: Provides events, conditions and actions for rule-based form customization.
ru: Предоставляет события, условия и действия для управляемого правилами изменения форм.

en: form state
ru: состояние формы

en: Element type
ru: Тип элемента
